۱۵ شهریور ۱۳۹۹ | 20:05
کد خبر : 21325

بانک توسعه تعاون به برگزیدگان جشنواره تعاونی‌های برتر تسهیلات اعطا می‌کند

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از اعطای تسهیلات 10 میلیارد ریالی این بانک به برگزیدگان جشنواره تعاونی‌های برتر سال 99 خبر داد.

به گزارش برداشت روز، حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون که صبح امروز در نشست خبری ویژه هفته تعاون سخن می‌گفت اظهار داشت: بانک توسعه تعاون به‌عنوان جوان‌ترین بانک دولتی در آغاز دوازدهمین سال فعالیت خود قرار دارد و با بهره‌مندی از ۴۵۰۰ نفر نیروی انسانی و ۴۵۰ واحد بانکی در سراسر کشور خدمات عمومی و تخصصی بانکداری را به تعاونگران و کارآفرینان ارائه می‌دهد.

مهدیان به برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر سال ۹۹ در هفته پیش رو اشاره نمود و گفت: به برگزیدگان جشنواره تعاونی‌های برتر سال ۹۹ تسهیلات ۱۰ میلیارد ریال با نرخ سود ۱۵ درصد تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به لزوم تقویت بانک به لحاظ سرمایه گفت: مقرر بوده سرمایه اولیه بانک طی سال‌های اولیه پس از تأسیس سالیانه افزایش یابد که این مهم انجام‌نشده و با تلاش‌های صورت پذیرفته طی چهار سال اخیر افزایش سرمایه بانک به میزان ۱۰ هزار میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفت که تاکنون به مرحله تخصیص نرسیده است.

مهدیان سرمایه اسمی و کنونی بانک به میزان ۲۶ هزار میلیارد ریال را ناکافی دانست و گفت: افزایش سرمایه از محل تجدید دارایی‌ها اثر کیفی ندارد و برای تقویت بانک به لحاظ توان اعطای تسهیلات، تزریق منابع مالی به بانک ضروری و حیاتی به نظر می‌رسد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون پذیرش سپرده و حفاظت از سپرده‌های مردمی را از الزامات و انجام وظایف بانکداری اعلام نمود و گفت: بانکداری توسعه‌ای با اتکای صرف به سپرده‌های مردمی قابل انجام نمی‌باشد و حمایت واقعی از تعاونی‌ها در صورتی قابل تحقق است که منابع مناسبی از سوی دولت برای توانمندسازی تعاونی‌ها به چرخه تسهیلاتی بانک اختصاص یابد.

وی افزایش منابع سپرده‌ای بانک توسعه تعاون به ۲۵۰ هزار میلیارد ریال را حاصل اعتماد عموم مردم به بانک و تلاش و زحمات همکاران بانک اعلام نمود و گفت: منابع سپرده‌ای بانک از سال ۹۴ تاکنون ده برابر شده است.

مهدیان در خصوص برنامه‌های تسهیلاتی بانک گفت: طی سال جاری مقرر است ماهیانه ۱۷۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت گردد که بر این اساس آمار تسهیلات پرداختی بانک طی دوازده ماه سال ۹۹ از ۲۱۰ هزار میلیارد ریال فراتر خواهد رفت.

وی همچنین مسیر همکاری بانک و تعاونگران را در مسیر دوطرفه توصیف نمود و افزود: چنانچه تعاونی‌ها مراودات بانکی خود را بر محوریت بانک توسعه تعاون به‌پیش ببرند، ظرفیت‌های بیشتری برای بانکداری توسعه‌ای قابل انجام است.

گفتنی است در این نشست خبری حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون و مدیران کل حوزه تعاون وزارتخانه نیز حضور داشتند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ