۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | 13:42
کد خبر : 20639

برق رسانی به معادن شاهکوه؛ یک گام تا اجرا

محل احداث پست ۱۳۲ کیلو ولت برق رسانی به معادن منطقه شاهکوه نهایی شد.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، در راستای تحقق شعار جهش تولید و اجرای تفاهم نامه فی ما بین سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت توانیر و استانداری خراسان جنوبی هفته گذشته مجید بیکی؛ فرماندار شهرستان نهبندان، جرجانی؛ مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی و محمودی، معاون برق منطقه ای خراسان به همراه نمایندگان مجتمع محدوده های اکتشافی خراسان جنوبی از مکان های پیشنهادی اجرای پست ۱۳۲ کیلوولت برق رسانی به معادن شاهکوه و سایر معادن منطقه بازدید کردند.
بنا بر این گزارش پس از بازدید میدانی نقاط پیشنهاد شده و با کارشناسی و لحاظ همه جوانب سرانجام محل احداث پست ۱۳۲ کیلو ولت برق رسانی به معادن منطقه در یکی از نقاط حاشیه جاده نهبندان به سمت میغان انتخاب و مورد تایید و امضای حاضرین قرار گرفت.
بر همین اساس مقرر شد زمین مذکور پس از تملک، تسطیح و آماده سازی از سوی فرمانداری با قید فوریت در اختیار برق منطقه ای خراسان قرار گیرد تا عملیات احداث پست آغاز شد.
شایان ذکر است؛ مطابق با تفاهم نامه فی مابین عملیات برق رسانی به معادن شاهکوه، طلای هیرد و سایر معادن منطقه، به عنوان بزرگترین پروژه زیرساختی معادن کشور با اعتبار بیش از ۲۷۰۰ میلیارد ریال اجرا خواهد شد که با اجرای این پروژه مهمترین مشکل زیرساختی معادن منطقه مرتفع می شود.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ