۰۵ شهریور ۱۳۹۹ | 21:59
کد خبر : 20553

رشد عملکرد بیمه ملت در مقایسه با صنعت بیمه در بهار ۹۹

مقایسه عملکرد شرکت بیمه ملت در سه ماهه اول سال 1399 نسبت به مدت مشابه سال 1398 در رشته­های بدنه، کارت اعتباری، زندگی و عمر غیراندوخته‌دار به ترتیب 24.8% ، 100.7% ، 37.0% و 20.9% رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بیمه ملت؛ گزارش منتشر شده از ترکیب پرتفوی بیمه ملت، حاکی از آن است که بیمه­های شخص ثالث و درمان که به صورت عمومی در صنعت بیمه، بیشترین سهم را در پورتفو و خسارت شرکت‌های بیمه دارد، در پرتفوی بیمه ملت نسبت به صنعت کمتر بوده که عملکرد صحیح بیمه ملت و تلاش این شرکت در جهت ارتقای فرهنگ بیمه در کشور را می‌نماید.

از سوی دیگر، سهم رشته­های بیمه­ای باربری، زندگی، کشتی، مسئولیت، مهندسی و هواپیما در ترکیب پورتفوی بیمه ملت نسبت به صنعت بیشتر است که این مهم نیز بر فعالیت بیمه ملت در فرهنگسازی بیمه صحه می‌گذارد.

بر اساس این گزارش، نسبت خسارت شرکت بیمه ملت در مقایسه آن با صنعت بیمه در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ در رشته­های آتش­سوزی، باربری، شخص ثالث، حوادث، زندگی، کشتی، مسئولیت و مهندسی کمتر از صنعت است و از انتخاب درست ریسک توسط کارشناسان این شرکت حکایت دارد.

این شرکت، همچنین در سه ماهه اول سال جاری از محل ذخایر فنی و سایر منابع توانسته است در مجموع ۲۵۸ میلیارد تومان درآمد کسب کرده که نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ با درآمد ۴۴٫۵ میلیاردتومان، ۴۸۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

همچنین سود خالص دوره مالی مورد گزارش حدود ۶۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان است که این رقم نیز نسبت به سود خالص دوره مالی مشابه سال گذشته که ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان گزارش شده بود، ۱۹۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ