۰۵ شهریور ۱۳۹۹ | 18:31
کد خبر : 20514

ذوب آهن اصفهان گواهینامه استاندارد ملی ایران برای تولید ریل را دریافت کرد

گواهینامه استاندارد ملی ایران برای تولید ریل راه آهن و پروانه کاربرد علامت استاندارد این محصول طی آیین ویژه ای چهارشنبه 5 شهریور ماه از سوی نیره پیروز بخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران به منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان اعطا شد .

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی ذوب آهن، این آیین با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ، مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت ، مرتضی جعفری معاون  بازرگانی و بهره برداری راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و جمعی از مسئولین این شرکت و محمود فرمانی مدیر کل استاندارد استان اصفهان ،در سالن اجتماعات سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در این آیین گفت : ذوب آهن اصفهان به عنوان یک تولید کننده مهم فولادی کشور از توانایی بالایی برخوردار است و تولیدات این شرکت در سطح خاورمیانه و جهان مطرح است .

وی افزود : ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان در مدت کمی توانست استاندارد ریل ملی را پاس کند و این امر نشان دهنده کیفیت بالای این محصول است .

پیروزبخت اظهار داشت : نگرش نسبت به استاندارد باید تغییر کند و هرگز نباید نگاه اجباری به این مقوله داشته باشیم . همچنان که استاندارد ملی برای ریل نیز به صورت اجباری نبود بلکه این امر به صورت اختیاری و تشویقی صورت گرفت .

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ، تولید ریل را یک افتخار برای کشور دانست و گفت : با توجه به سابقه ای که در همکاری برای تدوین استانداردهای محصولات فولادی دارم ، از نقش پیشکسوتان در این امر آگاه هستم و از پیشکسوتان این عرصه دعوت کردم که در این مراسم حضور داشته باشند و خوشبختانه دو پیشکسوت ذوب آهنی ، مهندس منوچهر توفیقی و مهندس یلتقیان در اینجا حضور دارند.

مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صمت نیز در این مراسم ، استاندارد را زمینه ساز توسعه صادرات توصیف کرد و گفت : باید از مسئولین و تلاشگران ذوب آهن اصفهان تقدیر ویژه نمود که در شرایط سخت کنونی و با وجود مشکلات مختلف ، محصول مهمی همچون ریل را تولید کردند.

وی ،حرکت ذوب آهن اصفهان به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر را حاصل خبرگی در مدیریت این شرکت دانست و گفت : تولید ریل موجب افزایش حس خوداتکایی در کشور شد ، و مانع خروج ارز از کشور گردید .

معاون وزیر صمت با اشاره به سه بازدید خود از ذوب آهن اصفهان گفت : این شرکت تجهیزات بسیار پیشرفته ای برای تولید و تست ریل نصب نموده است و این امر تضمین کننده امنیت برای حمل و نقل ریلی است .

منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این آیین گفت : اندیشه تولید ریل از سال ۷۲ در ذوب آهن اصفهان وجود داشت و مرحوم دادمان نیز پی گیر تولید این محصول بود .

وی افزود : ترکیبی از تجربه و تعهد موجب شد تا این شرکت بتواند ، ریل استاندارد را تولید کند و هم اکنون این محصول در سبد محصولات ذوب آهن موجود است و در محورهای مختلف خط آهن کشور استفاده می شود .

مدیرعامل ذوب آهن ، فرایند تولید ریل را در سه بخش ، تولید شمش ، نورد محصول و تست ریل تشریح کرد و افزود : این شرکت برای تولید انواع ریل ، راه بسیار دشواری را طی نمود و امروز بر اساس استاندارد ، تلرانس این محصول میکرونی است .

یزدی زاده از مسئولین سازمان ملی استاندارد به جهت سرعت و کیفیت تدوین این استاندارد قدردانی کرد وابراز امیدواری نمود که ذوب آهن اصفهان بتواند دیگر محصولات فولادی مورد نیاز کشور را نیز تولید کند .

مرتضی جعفری معاون  بازرگانی و بهره برداری راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز طی سخنانی تولید ریل در کشور را یک اقدام مهم در جهت توسعه حمل و نقل ریلی توصیف نمود و گفت : امیدوارم به زودی شاهد صادرات این محصول باشیم .

محمود فرمانی مدیرکل استاندارد استان اصفهان در ابتدای این آیین ، گزارش روند اعطای پروانه کاربرد علامت استاندارد ریل راه آهن به ذوب آهن اصفهان را تشریح کرد و اظهار داشت : این شرکت تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا است و امروز استانداردی را کسب می کند که به نظارت تمام دستگاه های متخصص مربوط به خود تدوین شده است .

وی با اشاره به پی گیری های سازمان ملی استاندارد تصریح کرد : در سالی که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده است ، استاندارد سازی تولیدات ملی ، افتخاری برای کشور محسوب می شود.

شایان ذکر است در این آیین مهدی نصر معاون برنامه ریزی و توسعه ، حسین دیباجی مدیر کیفیت و مرتضی شیرین پرور مدیر تحقیق و توسعه ذوب آهن اصفهان نیز حضور داشتند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ