۰۴ شهریور ۱۳۹۹ | 20:05
کد خبر : 20450

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در غرفه ذوب آهن در متالکس ۲۰۲۰ : نگاه واحد به پرداخت یارانه انرژی در صنایع وجود ندارد

دکتر مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در حاشیه بازدید از غرفه ذوب آهن در متالکس ۲۰۲۰ به خبرنگار ما گفت: حضور ناقص شرکت های فولادی در بورس کالا از نظر ما نقص در بازار تعریفمی شود و به طبع بر روی قیمت ها تاثیر گذار است و نتیجه آن زیان مصرف کننده نهایی است.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی ذوب آهن، وی افزود: برخی می خواهند این مشکل را با گذاشتن سقف برطرف کنند اما در این صورت عملا بازار از حالت واقعی خودش دور می شود. نگاه ما  این است که عرضه ها تقویت شوند و همچنین شرکت های خصوصی موظف شوند،  محصولات خود را در بورس کالا عرضه نمایند که ثمره آن پایداری در بازار خواهد بود.‌
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ریل تولیدی ذوب آهن اصفهان در خطوط داخل شهری (مترو) و برون شهری(خطوط پر سرعت) در محور های مختلف کشور مورد استفاده قرار می گیرد و این افتخاری بزرگ برای ایران اسلامی به شمار می رود.
وی ادامه داد : در گذشته ریل از خارج از کشور وارد می شد که ارز بری فراوانی را در پی داشت اما هم اکنون این محصول با بالاترین کیفیت و تنوع فراوان مبتنی بر انواع و اقسام کنترل های روز دنیا در اولین فولاد ساز کشور ( ذوب آهن اصفهان)‌ تولید می شود‌ و این دستاورد مهم توسعه راه آهن کشور را رقم می زند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای در ادامه به حامل های انرژی در صنعت فولاد پرداخت و گفت : ساماندهی یارانه انرژی باید با جدیت تمام دنبال شود و مشخص گردد در حوزه صنعت، ما چه میزان یارانه انرژی پرداخت می کنیم‌ و اثر آن بر قیمت تمام شده محصولات چه میزان است.
دکتر طغیانی اضافه کرد : متاسفانه پرداخت یارانه انرژی در برخی از صنایع کشور فراموش شده است. در شرکتی مانند ذوب آهن  اصفهان که شیوه تولید آن کوره بلند است به واقع نیاز است برای جبران یارانه انرژی برنامه ریزی شود.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود : متاسفانه نگاه واحد به پرداخت یارانه انرژی در صنایع وجود ندارد و ساماندهی آن ضروری می باشد. در فولادسازی ها نیاز است یک شیوه واحد به لحاظ برخورداری از یارانه انرژی حاکم شود نه اینکه در برخی از آنها به دلیل شیوه تولید مازاد یارانه انرژی را شاهد باشیم و در برخی دیگر این مقوله اساسی به فراموشی سپرده شود.
دکتر طغیانی گفت : ما نمایندگان اصفهان لحظه ای در حمایت از صنعت و تولید اصفهان کوتاهی نخواهیم کرد و پای کار تولید و اشتغال در استان ایستاده ایم و همه تلاش خود را برای توسعه و بالندگی صنعت اصفهان‌ به کار می گیریم.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ