۰۴ شهریور ۱۳۹۹ | 19:54
کد خبر : 20412

دستاوردهای بی نظیر صندوق تامین خسارتهای بدنی طی سالهای اخیر

ارائه خدمات به هموطنان، به عنوان یک نهاد تخصصی بیمه ای

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی صندوق تامین خسارتهای بدنی ، تشریح اقدامات و خدمات صندوق به مناسبت هفته دولت در گفتگو با دکتر علی جباری مدیرعامل صندوق تامین خسارتهای بدنی؛

با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را به دولتمردان و تلاشگران و کارمندان دستگاه­های اجرایی، عرصه تلاش و سازندگی و خادمان به مردم میهن عزیزمان تبریک می گویم. این هفته، فرصت مغتنمی برای انعکاس عملکرد دولت و ایجاد فضای امید در کشور برای امیدواری مردم به تلاش دولت به عنوان بخشی از نظام جمهوری اسلامی برای ایجاد رفاه بیشتر و عبور از تنگناهای معیشتی و رونق و توسعه اقتصادی در ایران اسلامی است. همه ما باید با اتحاد و برادری و انسجام بیشتر در راستای حل مشکلات مردم و تحقق رشد و توسعه اقتصادی ، رونق و جهش تولید گام برداریم.

تأمین عدالت اجتماعی و محرومیت‌زدایی در سال‌های پس از انقلاب اسلامی میسر نبود، مگر باتوجه خاصه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، لذا پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ساختارها و نهادهای مختلفی در جهت تحقق‌بخشی به عدالت اجتماعی و تضمین زندگی برای آحاد مردم در سراسرکشور تأسیس شدند که تاکنون در تحقق این هدف بزرگ و مهم تلاش نموده‌اند و صندوق تأمین خسارتهای بدنی یکی از این ساختارها و ساز و کارهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌باشد که می تواند در جهت تحقق و توسعه عدالت اجتماعی بعنوان یک حلقه مهم از زنجیره پوشش‌ها و خدمات بیمه‌ای صنعت بیمه کشور، ایفای نقش نماید.

بررسی روند تحولات به وجودآمده در وظایف این نهاد و همچنین ساختار اداره آن در گذر زمان بیانگر حرکت در مسیر دستیابی به هدف مذکور می‌باشد که اهم اقدامات انجام شده طی ۶ سال اخیر در صندوق تأمین خسارتهای بدنی بعنوان یک نهاد حاکمیتی – حمایتی و مکمل صنعت بیمه کشور به شرح زیر می باشد:

راه اندازی شعب صندوق در ۲۸ استان کشور در راستای خدمات رسانی سریع به گروه هدف.
کاهش طول دوره پرداخت خسارت به حدود ۱۵ روزکاری.
تدوین اساسنامه صندوق و آیین­نامه های قانون بیمه شخص ثالث مصوب ۱۳۹۵ (مرتبط با تکالیف صندوق)
راه اندازی سیستم جامع و یکپارچه صندوق تأمین خسارتهای بدنی.
تکمیل پروژه بیمه توسعه با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و شرکت بیمه ایران.
ایجاد ردیف مستقل برای صندوق در قانون بودجه کل کشور.
وصول ۱۳۰٫۴۰۹ میلیارد ریال منابع پیش بینی شده در قانون.
پرداخت بیش از ۵۹٫۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به تعداد ۱۰۳٫۲۶۱ نفر زیان دیده حوادث رانندگی.
آزادسازی و یا جلوگیری از زندانی شدن افزون بر ۴۲٫۶۴۴ نفر از مقصرین حوادث رانندگی در سراسر کشور.
پرداخت حداقل ۴۶۵۱ میلیارد ریال به وزارت دادگستری در راستای حمایت از زندانیان معسر.
پرداخت حداقل ۶۰۸ میلیارد ریال مابه تفاوت دیه زن و مرد در راستای اجرای تبصره ماده ۵۵۱ قانون مجازات اسلامی.
اخذ گزارش بدون بند حسابرسی و ارتقاء سطح شفافیت مالی و بهبود فرآیندهای عملیاتی برای ششمین سال پیاپی.
اجرای طرح ملی و سراسری درخصوص بخشودگی جریمه موضوع بند (ب) ماده ۲۴ قانون ، ویژه موتورسیکلت سواران، وسایط نقلیه موتوری کشاورزی و خودروهای کارگاهی فاقد بیمه‌نامه در سراسر کشور که منتج به پوشش بیمه ای حداقل ۵ میلیون وسیله نقلیه فاقد بیمه نامه در کشور گردید.
اعطاء یکسال استمهال دربازپرداخت اقساط تسهیلات پرداختی به مقصرین حوادث رانندگی استان های سیل زده گلستان، مازندران، فارس،خوزستان،لرستان وکرمانشاه.
تکریم ارباب رجوع و تشکیل مرکز پاسخگویی و ارتباطات مردمی و ارائه خدمات در قالب راه اندازی میز خدمت.
امید است تمام مسئولان و مدیران با تأسی از ویژگی‌های والای اخلاقی و رفتاری شهدای دولت و منش آنان، در راستای سربلندی و عزت ایران اسلامی و جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، گام بردارند.

 

علی جباری

مدیرعامل صندوق تامین خسارتهای بدنی

 

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ