۰۴ شهریور ۱۳۹۹ | 19:36
کد خبر : 20348

طی گزارشی منتشرشد؛ ​جزییات یکسال حمایت ویژه بانک مسکن از سیل زدگان کشور

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از تداوم حمایت ویژه این بانک از هموطنان سیل زده در قالب پرداخت تسهیلات قرض الحسنه خبر داد.

به گزارش برداشت روز، رضا صالحی شهرابی رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن با اشاره به آغاز هفته دولت، به پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، گفت: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی فعال در حوزه مسکن و ساختمان و همچنین بازوی اصلی دولت در حوزه پرداخت تسهیلات حمایتی، بخش ویژه ای را در راستای حمایت از هموطنان آسیب دیده در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه پیش بینی کرده تا از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به آنها بتواند مسیر جبران خسارات وارده در این حوادث را تسهیل کند.

 

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین بخش های این سبد حمایتی، پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان در۲۲استان کشور در جریان وقوع سیل گسترده فروردین ماه سال گذشته است که بانک مسکن از همان ابتدا با تدارک یک بسته ویژه تسهیلاتی تلاش کرد به هموطنان ساکن و البته آسیب دیده در این استان ها کمک کند.

 

وی در خصوص اعتبار ویژه تخصیص یافته برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان سیل فروردین ماه سال گذشته، عنوان کرد: بانک مسکن اعتباری برای پرداخت سه سطح تسهیلات بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و شهری، تعمیر واحدهای مسکونی روستایی و شهری و همچنین تامین امور معیشتی سیل زدگان، اعتباری به ارزش۹۵۰میلیارد تومان به مدیریت شعب۲۲استان خسارت دیده اختصاص داد.

 

به گفته وی کارنامه عملکرد تسهیلات پرداختی از سوی مدیریت شعب بانک مسکن در این استان ها از ابتدای شهریورماه سال گذشته تا۱۶مردادماه امسال نشان می دهد۸۹درصد از مجموع اعتبار تخصیصی، برای پرداخت این سه سطح از تسهیلات مصرف شده است.

 

صالحی به آمار تسهیلات پرداختی اشاره کرد و افزود: در این بازه زمانی، تعداد۳۹هزار و۷۲۱معرفی نامه به مدیریت شعب استان های آسیب دیده ارسال شده که از این تعداد، به۳۹هزار و۶۳۷فقره پرونده به ارزش۸۴۱میلیارد و۴۲۶میلیون و۴۰۰هزار تومان تسهیلات اعطا شده است.

 

وی جزییات تسهیلات پرداختی در سه سطح تعریف شده را تشریح کرد و گفت: در بازه زمانی مذکور،۱۱هزار و۶۰فقره تسهیلات به ارزش بالغ بر حدود۱۵۹میلیارد تومان برای امور معیشتی،۱۶هزار و۳۶۰فقره تسهیلات به ارزش بالغ بر حدود۱۷۹میلیارد و۹۱۶میلیون تومان برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی،۱۰هزار و۸۶۴فقره تسهیلات به ارزش۴۳۴میلیارد و۵۶۰میلیون تومان برای بازسازی واحدهای مسکونی روستایی و همچنین یک هزار و۳۵۳فقره تسهیلات به ارزش بالغ بر۶۷میلیارد و۶۰۰میلیون تومان برای بازسازی اماکن مسکونی شهری پرداخت شده است.

 

وی در پایان تاکید کرد: از مجموع اعتبار تخصیص یافته حدود۱۰۸میلیارد و۵۷۳میلیون تومان باقی مانده است.

 

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ