۰۴ شهریور ۱۳۹۹ | 09:46
کد خبر : 20309

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران در دیدار با اعضای هیات‌مدیره و هیات‌عامل بیمه کوثر عنوان کرد: مدیریت و نهاد‌سازی منسجم عامل موفقیت بیمه کوثر

مدیریت و نهاد‌سازی منسجم در بخش‌های سازمانی عامل موفقیت و پیشرفت بیمه کوثر است.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بیمه کوثر، دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران در این دیدار ضمن بیان این مطلب تصریح‌کرد: سندیکا به عنوان یک نهاد صنفی حامی بیمه‌گران و ذی‌نفعان آن‌هاست.

سیدمحمد کریمی با بیان اینکه با توسل به حضرت فاطمه زهرا(س) کارهای بزرگ و شایسته‌ای در بیمه کوثر انجام شده است، خاطرنشان‌کرد: مدیران ارشد این شرکت با شناسایی محیط بیرونی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود گام‌های بزرگی در صنعت بیمه برداشته است.

وی بهره‌مندی از مدیران با تجربه و نیروی‌انسانی جوان، چابک و متعهد را عامل پویایی این شرکت دانست و گفت: مدیران بیمه کوثر با حضور در شورای هماهنگی استان‌ها و کارگروه‌های سندیکا و نیز ارایه طرح‌ها و ایده‌های سازنده نقش موثری در افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور دارند.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران با بیان اینکه ایجاد معاونت فروش و درامد بیمه‌گری در بیمه کوثر ابتکاری قابل تقدیر است، افزود: شناسایی سود سرمایه‌گذاری و عملیات بیمه‌گری، پرداخت به‌موقع خسارت، شناسایی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های نیروی انسانی، و ایجاد کمیته ریسک از عملکرد‌های شاخص بیمه کوثر است.

سیدمحمد کریمی با تقدیر از فعالیت‌های بیمه کوثر در فرهنگ‌سازی و افزایش ضریب نفوذ بیمه، اظهار کرد: فرهنگ‌سازی موجب ارتقای ضریب نفوذ بیمه در کشور خواهد شد و فعالیت‌های این شرکت در عرصه توسعه فرهنگ بیمه موجب فهم بیشتر مباحث بیمه‌ای در میان مردم می‌شود ودر نهایت موجب ایجاد بسترهایی برای پیشبرد اهداف کلان صنعت شود که به سود همه فعالان صنعت و ذی‌نفعان آن‌ها خواهد بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سندیکا با همه توان در خدمت بیمه‌گران است و از همه ظرفیت‌ها برای بهبود عملکرد آن‌ها استفاده می‌کند، اظهار داشت: شرکت‌های بیمه می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های همکاری و بهره‌گیری از فضای تعاملی موجود، چالش‌های مهم صنعت را پی‌گیری و برای برطرف شدن این دشواری‌ها برنامه‌ریزی کنند و در نهایت افق روشنی را برای صنعت بیمه که بخش تاثیرگذار و جدانشدنی از اقتصاد کشور است، ترسیم کنند.

سندیکا پل ارتباطی شرکت‌های بیمه و بیمه مرکزی

رییس هیات‌مدیره بیمه کوثر نیز در این دیدار نقش اعضای سندیکا در صنعت بیمه را بی‌بدیل و ارزشمند دانست و گفت: اعضای سندیکا می‌توانند در رفع موانع شرکت‌های بیمه در راستای گسترش صنعت بیمه نقش موثری ایفا کنند و نیز تسهیل‌دهنده امور بیمه‌گران و ذی‌نفعان باشند.

علی‌اصغر محرابیان با بیان اینکه اعضای سندیکا با آسیب‌شناسی محیط‌های بیرونی و درونی شرکت‌های بیمه، دوره طلایی را برای صنعت بیمه رقم خواهند زند، خاطرنشان کرد: در این شرایط مسئولان شرکت‌های بیمه می‌توانند در راستای مسئولیت اجتماعی و حرفه‌ای خود با آرامش‌خاطر به فعالیت بپردازند.

نقش سازنده سندیکا در پیش‌برد اهداف بیمه‌گران

مدیرعامل بیمه کوثر نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه سندیکا می‌تواند در حل دشواری‌های پیش روی صنعت بیمه نقش اساسی داشته باشد، به تعامل سازنده این نهاد صنفی با سایر بخش‌های اقتصادی کشور در برآوردن منافع شرکت‌های بیمه اشاره و تصریح کرد: سندیکا می‌تواند راهکارها و راه‌حل‌های مفیدی را با اشتراک تجربه‌ها در اختیار همه شرکت‌های بیمه بگذارد.

مجید مشعلچی فیروزآبادی نیروی‌انسانی را محور اصلی توسعه دانست و گفت: نهادسازی و تشکل‌سازی با بهره‌مندی از نیروی‌انسانی خبره، چابک، متعهد و باانگیزه بسترهای جهش توسعه در سازمان‌ها را فراهم می‌کند.

وی اعضای سندیکا را عاملی تاثیرگذار در سیاست‌گذاری مجموعه‌ها دانست و افزود: اعضای سندیکا می‌توانند در تصمیم‌سازی‌های مقام‌های بالادستی و پایین‌دستی و همچنین بیمه مرکزی، نهادهای ناظر، مراجع قضایی، قانون‌گذاری و اجرایی کشور نقش موثری داشته‌ باشند.

مدیرعامل بیمه کوثر سندیکا را گوش‌شنوای صنعت بیمه، مدافع و کاهش‌دهنده دغدغه فعالان صنعت بیمه دانست و بیان‌کرد: سندیکای بیمه‌گران تشکل صنفی خبره و توانمند است که به عنوان بازوی قدرتمند اجرایی بیمه مرکزی می‌تواند با تسهیل در چرخش نیروی‌انسانی زبده بسترهای توسعه فرهنگ بیمه و افزایش ضریب نفوذ این صنعت در جامعه را بیش از پیش مهیا کند.

 در پایان معاونان و مدیران شرکت بیمه کوثر خواستار بازبینی آیین‌نامه‌های بیمه مرکزی براساس تغییر الگوی مصرف و فروش برخط، بازبینی آیین‌نامه ۸۳، بررسی شیوه و مدل سرمایه‌گذاری‌های شرکت‌های بیمه در بانک‌ها،  تدبیر در خصوص رعایت نشدن آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها توسط برخی شرکت‌های بیمه، پایبندی تمام شرکت‌های بیمه به توافق‌ها و تفاهم‌نامه‌های امضا شده در سندیکا و تشکیل کارگروه بیمه نامه های کشتی و هواپیما از دبیرکل سندیکای بیمه‌گران بوند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ