۰۳ شهریور ۱۳۹۹ | 19:19
کد خبر : 20231

جهش ۱۹۵ درصدی سود خالص بیمه ملت

سود خالص شرکت بیمه ملت در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته با جهشی 195 درصدی از 213 میلیارد و 159 میلیون ریال در سه ماهه نخست سال گذشته به رقمی بالغ بر 628 میلیارد و 584 میلیارد ریال در سه ماهه نخست امسال افزایش یافته است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بیمه ملت؛ با رشد سود خالص بیمه ملت در بهار امسال، سود سهامداران بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت از ۷۵ ریال در بهار پارسال با رشدی ۱۹۵ درصدی به رقم ۲۲۱ ریال رسیده است. بررسی‌های انجام شده، همچنین نشان می‌دهد که حق‌بیمه صادره بیمه ملت در سه ماهه ابتدایی امسال با رشدی ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال از رقم یک هزار و ۸۱۸ میلیارد و ۹۴۷ میلیون ریال به رقم ۲ هزار و ۱۲۱ میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریال رسیده است. همچنین شرکت بیمه ملت با مدیرعاملی اسماعیل دلفراز، موفق شده تا درآمد حق‌بیمه خود را از رقم یک هزار و ۳۲۸ میلیارد و ۸۸۴ میلیون ریال در بهار پارسال با ۸۰ درصد افزایش به رقم ۲ هزار و ۳۹۵ میلیارد و ۷۹۹ میلیون ریال برساند.

نکته قابل تامل در کارنامه فصل بهار امسال شرکت بیمه ملت این‌ است که درآمد حق‌بیمه سهم نگهداری این شرکت با رشدی ۵۶ درصدی نسبت به بهار پارسال از یک هزار و ۵۰ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال به رقمی معادل یک هزار و ۶۳۷ میلیارد و ۸۳۳ میلیون ریال رسیده است.

این گزارش نشان می‌دهد که شرکت بیمه ملت در پایان سال گذشته ۱۳ هزار و ۸۹۴ میلیارد و ۷۵۴ میلیون ریال بیمه صادر کرده و درآمد این شرکت از محل حق بیمه‌های صادره بالغ بر ۱۱ هزار و ۷۴ میلیارد و ۸۱۴ میلیون ریال برآورد شده و از کل حق‌بیمه تولید شده در سال گذشته بالغ بر ۸ هزار و ۹۶۳ میلیارد و ۷۲۵ میلیون ریال را نزد خود نگه‌داشته است. این شرکت در سال گذشته بالغ بر ۷ هزار و ۳۸۵ میلیارد و ۶۱۹ میلیون ریال و در بهار امسال هم برابر با یک هزار و ۳۶۷ میلیارد و ۴۶۲ میلیون ریال خسارت به بیمه‌گزاران خسارت‌دیده پرداخت کرده است.

شرکت بیمه ملت در حالی در پایان سال گذشته ۸۹۷ میلیارد و ۸۷۲ میلیون ریال سود خالص داشته که تنها در بهار امسال موفق شده به سودی بالغ بر ۶۲۸ میلیارد و ۵۸۴ میلیون ریالی دست یابد. افزون بر این‌که سود خالص هر سهم بیمه ملت در پایان سال گذشته ۳۱۵ ریال بوده و در بهار امسال به ازای هر سهم ۲۲۱ ریال سود شناسایی شده است.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ