۰۲ شهریور ۱۳۹۹ | 20:11
کد خبر : 20042

کارنامه بانک اقتصادنوین در حمایت از تولید و اشتغال؛ اختصاص ۱۸۰هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع ملی کشور

بانک اقتصادنوین در راستای تحقق شعار سال و همگامی با اهداف کلان اقتصادی ایران عزیز، 180 هزار میلیارد ریال از منابع خود را صرف تامین مالی صنایع ملی و بزرگ کشور در سال گذشته کرده است.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، درحالی‌که رشد تسهیلات اعطایی کل شبکه بانکی در سال ۱۳۹۸، بالغ‌بر ۲۸ درصد بوده این بانک با ثبت رکورد ۴۶٫۵ درصدی در این شاخص توانسته است ۱۸ درصد بالاتر از میانگین شبکه بانکی به تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی کمک کند و در راستای وظایف ذاتی خود، تمام‌عیار از تولید و اشتغال ملی حمایت کند.
بررسی عملکرد بانک در بخش تولید نشان می‌دهد که این بانک در سال ۹۸، از محل تجهیز منابع و وصول مطالبات، بالغ بر ۱۸۰هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است تا موتور محرک اقتصاد کشور با وجود وضع تحریم‌های ظالمانه علیه مردم شریف سرزمینمان متوقف نشود.
بانک اقتصادنوین در تامین مالی اغلب صنایع کشور نقش‌آفرین بوده است که صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، فلزات اساسی، خودروسازی و آی‌تی به ترتیب با ۲۹٫۴، ۱۵٫۵، ۱۱٫۱ و ۶٫۶ بیشترین سهم را در تسهیلات این بانک داشته‌اند.
کنار رشد قابل‌ملاحظه در تسهیلات اعطایی، حرکت بانک اقتصادنوین در چارچوب استانداردهای حرفه‌ای و دستورالعمل‌های بانک مرکزی موجب شده، این بانک بتواند با رعایت بهداشت اعتباری با کاهش ۱۵ هزار میلیارد ریالی مطالبات غیر جاری، ضمن افزایش توان تسهیلات دهی، یک گام دیگر به استانداردهای بین‌المللی نزدیک‌تر شود.
با توجه به نام‌گذاری سال ۱۳۹۹ با عنوان «جهش تولید»، سیاست بانک اقتصادنوین در حمایت از تولید و اشتغال ملی در سال جاری نیز ادامه یافته است و گزارش منتشرشده از عملکرد بانک نشان می‌دهد، تسهیلات اعطایی این بانک در پایان تیرماه ۹۹ در صنایع پیشران با رشد قابل‌ملاحظه ۳۰ درصدی نسبت به پایان سال ۹۸ همراه بوده است.
گفتنی است، بانک اقتصادنوین به‌عنوان نخستین ارائه‌دهنده خدمات تخصصی بانکداری شرکتی، طیف جامعی از خدمات بازار پول و سرمایه را به مشتریان شرکتی ارائه می‌کند که این خدمات با استقبال بسیار خوبی از سوی مشتریان این بانک مواجه بوده است.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ