۰۲ شهریور ۱۳۹۹ | 19:55
کد خبر : 20001

ساخت ۱۲ مدرسه در مناطق سیل زده لرستان توسط بانک پاسارگاد؛ ۱۰ مدرسه دیگر احداث می‌شود

بانک پاسارگاد، ۵ مدرسه از ۱۲ مدرسه ای که در استان لرستان ساخته است را طی مراسمی افتتاح کرد. این مدارس در الیگودرز-روستای کشکک، دورود-روستای فرمان آباد، الشتر-روستای گریران علیا، چگنی-روستای دوره و نورآباد-روستای نبی‌وند واقع شده اند.

به گزارش برداشت روز، مجید قاسمی در مراسم افتتاح یک باب از این مدارس در شهرستان دورود، ضمن قدردانی از استقبال و مهمان نوازی مردم لرستان اظهارداشت: امیدوارم مدیران این مدرسه بتوانند مدیران آینده این کشور را تربیت و سرمایه بزرگی را برای میهن اسلامی تامین کنند.

وی افزود: سرمایه بانک پاسارگاد آن چیزی نیست که در ترازنامه تحت عنوان سرمایه آمده، آن دست مایه است و سرمایه اصلی این بانک سرمایه انسانی است بنابراین اگر ما در بانک پاسارگاد توانسته‌ایم توفیقی پیدا کنیم و اینگونه در خدمت مردم باشیم، به سرمایه انسانی بسیار ارزشمند، هوشمند، بسیار متعهد، معتقد و با دانش برمی‌گردد.

مدیر عامل بانک پاسارگاد به ساخت ۱۲ مدرسه از سوی این بانک در استان لرستان اشاره و عنوان کرد: بانک پاسارگاد در کنار فعالیت‌های اقتصادی ارزشمندش در سراسر کشور، به عنوان یک وظیفه ملی و مسئولیت اجتماعی نسبت به ساخت مدرسه اقدام کرده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت مدرسه سازی بانک پاسارگاد از بطن و فرهنگ این بانک ناشی می‌شود بیان کرد: بانک پاسارگاد یک بانک اقتصادی- فرهنگی است؛ ساخت ۱۲ مدرسه در استان لرستان را پذیرفته‌ایم و پیش از این نیز در استان‌های دیگر مدرسه سازی کرده بودیم.

قاسمی  با بیان این مطلب که این بانک تاکنون ۱۴ کتابخانه ساخته و دو  تا سه کتابخانه دیگر نیز در دست ساخت دارد گفت: در حوزه مسئولیت اجتماعی ما کار بزرگی انجام داده‌ایم. در حوزه خدمات بهداشتی درمانی نیز اقداماتی انجام شده است. پس از وقوع سیل در سال گذشته، از همان ابتدا همکاران ما در خرم‌آباد به صورت جدی فعال شدند و با امکانات و تجهیزات به مناطق سیل زده رفتند.

وی با بیان اینکه حوزه فرهنگی بنیان تاریخ یک کشور را تشکیل می‌دهد تصریح کرد: ساخت حدود ۲۰ مدرسه را در مناطق سیل‌زده کشور تعهد کرده‌ایم که از این تعداد ۱۲ مدرسه در استان لرستان احداث می‌شود و حدود ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه ساخت این چند مدرسه می شود.

وی با بیان اینکه مردم لرستان نیاز به یک حمایت جدی و برنامه ریزی فکری قوی دارند عنوان کرد: آنچه که می‌تواند این استان را متبلور کند از فکر و شعور ناشی می‌شود، وقتی انسان درست فکر و درست برنامه‌ریزی کند کارها درست شکل می‌گیرد.

وی  خاطرنشان کرد: سرنوشت بچه‌های این مدرسه که در شهرستان دورود احداث شده است را هم به لحاظ مسئولیت و هم به لحاظ شخصی دنبال خواهم کرد که بیینم به کجا می‌رسند. امیدوارم به زودی شاهد رویش عزیزان باشیم.

قاسمی خطاب به دانش آموزان مدرسه تازه تاسیس دورود گفت: اگر خوب درست خواندید هیچ انتهایی برای رشد و تعالی ندارید، به بالاترین جاهایی که فکرمی‌کنید برسید. کسانی که در شرایط سخت زندگی می‌کنند سازندگان آینده کشور هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با تعداد سپرده‌گذاران بانک پاسارگاد نیز عنوان کرد: بانک پاسارگاد بیش از یک و نیم میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم سهام دار و در سراسر کشور حدود ۷ میلیون نفر سپرده گذار دارد.

فرماندار دورود: بانک پاسارگاد برای تعمیر یا بازسازی مدارس دورود، آموزش و پرورش را حمایت کند

   فرماندار دورود نیز در این مراسم، ضمن قدردانی از اقدام بانک پاسارگاد در امر مدرسه سازی در این شهرستان گفت: بانک پاسارگاد برای تعمیر یا بازسازی مدارس دورود، آموزش و پرورش را حمایت کند. از مسئولان این بانک درخواست داریم مجددا در سطح این شهرستان مدارسی را که می‌توانند، تعمیر یا تخریب و بازسازی مجدد کنند.

وی افزود: به طور یقین این اقدامات مدیرعامل بانک پاسارگاد و همه زحمت کشان این بانک در سراسر میهن اسلامی، در ذهن نجیب و شریف مردم شهرستان دورود باقی خواهد ماند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ