۰۱ شهریور ۱۳۹۹ | 20:49
کد خبر : 19924

​حجت‌اله صیدی در دیدار از مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) به مناسبت روز پزشک خبر داد: ارائه تسهیلات بانک صادرات ایران با نرخ ١۶ درصد به مدافعان سلامت

مدیرعامل بانک صادرات ایران در دیدار از مجتمع بیمارستانی امام‌خمینی(ره)، که به مناسبت روز پزشک صورت گرفت، از پرداخت تسهیلات با نرخ ١٦درصد به چهار هزار مدافع سلامت کشور در مقابله با بیماری کرونا در قالب طرح «سپهر سلامت» خبر داد.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی در این نشست که با حضور دکتر خسرو صادق‌نیت، رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، روسای بیمارستان‌ها، بخش‌ها، معاونان، اساتید و متخصصین کادر بهداشتی و درمانی این بیمارستان برگزار شد، روز پزشک را به پزشکان، پرستاران و همه اعضای کادر درمان کشور و به ویژه کادر درمانی بیمارستان امام‌خمینی(ره) تبریک گفت.

صیدی با اشاره به توانایی، دانش و تخصص پزشکان، پرستاران و سایر اعضای کادر درمانی کشور در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته جهان، تاکید کرد: با وجود زیرساخت‌های بزرگ اقتصادی، درمانی، صنعتی و نهادهای عمومی ریشه‌دار، ایران چیزی کم از دنیا ندارد و امروز به برکت تلاش کادر درمان تحصیل ‌کرده و فداکار، از بسیاری از کشورهای مدعی همچون آمریکا، در کنترل و مبارزه با بیماری کرونا جلوتر هستیم و کادر درمانی کشور با مدیریت موفق صورت‌گرفته، از این آزمون دشوار سربلند بیرون آمده است.

وی در این نشست که با عنوان «آیین پاسداشت مدافعان سلامت و روز پزشک» برگزار شد، از پرداخت تسهیلات ویژه با نرخ معادل دو درصد کمتر از نرخ سایر تسهیلات و دوره بازپرداخت طولانی‌تر به پزشکان، پرستاران و کادر درمان کشور خبر داد.

مدیرعامل بانک صادرات ایران افزود: این تسهیلات بدون نیاز به تضامین معمول و تنها با معرفی بیمارستان‌ها و دانشگاه علوم پزشکی قابل پرداخت است. نرخ آن ۱۶ درصد و مدت زمان بازپرداخت آن ۶۰ ماهه خواهد بود که برای تسهیل و تمرکز بیشتر پرداخت این تسهیلات، یک شعبه بانک صادرات ایران به این امر اختصاص خواهد یافت.

مدیر مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) نیز با قدردانی از بانک صادرات ایران گفت: این همراهی و همدلی قطعا  نقش مهمی در کاهش مشکلات و رفع دغدغه‌های کادر زحمت‌کش درمان دارد.

خسرو صادق‌نیت با ارائه گزارشی از روند مبارزه با بیماری کرونا و وجود واحد‌های درمانی متعدد در این مجتمع گفت: مجتمع بیمارستانی امام‌خمینی‌(ره) با دارا بودن پرسنل متخصص و شناخته‌شده در سطح کشور و جهان، مرکز تمامی تخصص‌های پزشکی و پیوند اعضاء است و خوشبختانه در مبارزه با کرونا نیز کمترین آمار مرگ و میر بیماران و پرسنل را داشته است.

وی همچنین وجود ۴۰۰ عضو هیئت علمی از نفرات برتر تخصص‌های پزشکی کشور و تحصیل چهار هزار و ۲۰۰ دانشجو و داشتن ۲۲ مرکز تحقیقاتی در این مجتمع، این مجتمع بیمارستانی را یک دانشگاه دانست و تاکید کرد: این بیمارستان هم در ارائه مقالات علمی، ارائه خدمات پزشکی، کار حرفه‌ای، فداکاری برای مردم و رعایت اخلاق حرفه‌ای نقش خود را ایفا کرده است.

بانک صادرات ایران با طرح «سپهر سلامت» برنامه گسترده‌ای را برای ارائه انواع خدمات بانکی و پرداخت تسهیلات ویژه مدافعان سلامت در دستور کار دارد. بر اساس طرح «سپهر سلامت»، پزشکان تا سقف دو میلیارد ریال و پرستاران و سایر کادر درمانی تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات مرابحه دریافت خواهند کرد.

مدت بازپرداخت این تسهیلات که بدون لحاظ کردن شرط معدل حساب متقاضی پرداخت می‌شود، حداکثر ۶٠ ماهه بوده و کادر درمانی کشور می‌توانند در صورت تمایل و اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌ها، از ضمانت آنها برای دریافت این تسهیلات استفاده کنند.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ