۱۹ بهمن ۱۳۹۸ | 17:02
کد خبر : 1990

شناسا برگزار کرد؛ فراخوان جذب طرح‌ها و رویداد ایده‌های نوآورانه‌ی فناپ زیرساخت

رویداد فراخوان جذب طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه و دعوت به رویداد طرح مسئله شرکت‌ فناپ زیرساخت، با همکاری شرکت راهبران امین سرمایه پاسارگاد، بازوی خدمات نوآوری شناسا (از شرکت‌های گروه مالی پاسارگاد) در روز سه‌شنبه مورخ ۱۵ بهمن سال۱۳۹۸، در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

در این رویداد، دکتر مهدی ایزدیار مدیرعامل شرکت فناپ زیرساخت با تشریح شرایط اقتصادی کشور بر لزوم توجه به علم، فناوری، نوآوری و حمایت از جوانان خلاق و نوآور جهت بهبود فضای اقتصادی کشور تأکید کرد و گفت: داشتن تجربه، صرفا راه‌گشای مشکلات سازمان‌ها نخواهد بود و استفاده از جوانان با دانش و فناور و بهره‌گیری از پویایی و نشاط جوانی در کنار تجربه‌ی مدیران می‌تواند هم‌افزایی سازمانی ایجاد کند.

دکتر ایزدیار همچنین با اشاره به جایگاه تأثیرگذار گروه مالی پاسارگاد در بخش‌های مختلف صنعتی، فرهنگی و اقتصادی کشور افزود: شرکت فناپ -از شرکت‌های گروه مالی- به‌عنوان یکی از شرکت‌های برتر در حوزه‌ی IT در کشور شناخته شده‌است که تاکنون فعالیت‌های خود را در راستای ایجاد ارزش در کشور و نیز حمایت از نخبگان و جلوگیری از فرار مغزها ادامه داده‌است. این شرکت با تکیه بر شعار”آنچه توانسته‌ایم، لطف خدا بوده‌است” به‌عنوان شعار گروه مالی پاسارگاد، به سایر اهداف تعیین شده خواهد رسید.

در بخش بعدی رویداد، مدیران شرکت فناپ زیرساخت در چهار حوزه‌ی حمل‌ونقل هوشمند، هوشمندسازی و اینترنت اشیا، مرکز داده و زیرساخت شبکه و سامانه‌های پشتیبانی و نگهداری و تعمیرات به معرفی فعالیت‌های شرکت فناپ در این حوزه‌ها پرداختند و ضمن تشریح پروژه‌های انجام شده تاکنون، نیازهای فناورانه و چالش‌های موضوعی خود را در این ۴ حوزه بیان کردند.

در حوزه‌ی حمل‌ونقل هوشمند موضوعاتی مانند ثبت تخلفات رانندگی و هوشمندسازی حمل‌و‌نقل جاده‌ای، حمل‌ونقل ریلی، حمل‌ونقل دریایی و حمل‌ونقل هوایی، در حوزه‌ی هوشمندسازی و اینترنت اشیا (IOT)موضوعاتی مانند هوشمندسازی بناها و محیط‌ها، هوشمندسازی مدیریت مصرف، سیستم‌های قرائت از راه دور و هوشمندسازی جایگاه‌های سوخت، در حوزه‌ی مرکز داده و زیرساخت موضوعاتی مانند بهبود کارایی مرکز داده، ایده‌های نو در طراحی و اجرای مرکز داده، تعریف خدمات نوآورانه پلتفرم و سرویس بر روی بستر زیرساخت فیزیکی مرکز داده، در حوزه‌ی سامانه‌های پشتیبانی، نگهداری و تعمیرات نیز موضوعاتی مانند پیاده‌سازی سیستم‌های Mission Control برای کنترل و مدیریت نیروهای اعزامی، ارائه‌ی راه حل‌های پیش‌بینانه پشتیبانی و نگهداری، مدیریت لجستیک و طراحی و اجرا و نظارت بر فرآیندهای پشتیبانی، نگهداری و تعمیرات از جمله مسائل جذاب و مورد علاقه‌ی شرکت فناپ زیرساخت جهت حمایت و سرمایه‌گذاری خواهد بود.

محسن سیدین مدیرعامل شرکت راهبران امین سرمایه پاسارگاد نیز ضمن معرفی گروه مالی پاسارگاد، به تشریح اهداف و برنامه‌های این رویداد پرداخت. وی با بیان اینکه شرکت شناسا از سال ۱۳۹۱و ذیل گروه مالی پاسارگاد شروع به فعالیت کرده‌است، افزود: این شرکت در حال حاضر در تمامی مراحل طرح‌های کسب‌وکاری و در زنجیره‌ی ارزش نوآوری، از مرحله‌ی شتابدهی تا سایر بخش‌ها ورود کرده و با در اختیار داشتن شتابدهنده‌ی تریگ‌آپ و صندوق‌های مختلف جسورانه و پژوهش و فناوری تاکنون بیش از ۴ هزار طرح را مورد ارزیابی قرار داده و بر روی ۵۲ طرح نیز سرمایه‌گذاری کرده‌‌است. شرکت راهبران امین سرمایه پاسارگاد نیز به‌عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت شناسا، خدمات مختلف از جمله مدیریت و مشاوره به کسب‌وکارها و نیز سرمایه‌گذاران را ارائه می‌کند و این رویداد نیز در همین راستا و توسط شرکت راهبران برگزار شده‌است.

در بخش پایانی این رویداد، حامد ساجدی مدیرعامل شرکت شناسا با بیان اینکه شرکت فناپ در حال حاضر یکی از برترین شرکت‌های ایران است، گفت: فناپ با این سابقه و تجربه‌ی درخشان نیز همچنان به دنبال نوآوری و حمایت از فناوران است که این موضوع نشان‌دهنده‌ی نگاه به آینده و آینده‌نگری این شرکت است.

وی افزود شناسا یک VC است که شتابدهنده‌ی تریگ‌آپ را به‌عنوان بازوی شتابدهی در کنار خود داشته و در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه‌های مطرح‌شده در این رویداد و نیز حوزه‌هایی مانند معدن، انرژی، سلامت و آموزش سرمایه‌گذاری می‌کند.

دکتر ساجدی خاطر نشان کرد: الگوی فعلی در اکوسیستم کارآفرینی ایران بهترین الگوی موجود نبوده و نمی‌توان برترین مدل‌های جهانی را بدون مطالعه و انطباق با وضعیت کشور اجرا کرد. از این‌رو شرکت شناسا از ابتدای سال جاری به فکر راه‌اندازی یک پلتفرم ارتباطی است که در آن ارتباط میان صنایع مختلف و افراد نوآور و خلاق تسهیل شود و این پلتفرم باعث خلق ارزش شود.

ساجدی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه فرآیند مطرح شده در این رویداد یک فرآیند تکرارشونده است، پیشنهاد راه‌اندازی یک باشگاه با نام “کلوپ نوآوران فناپی” را ارائه کرد که در آن تمامی فعالان و علاقه‌مندان به حوزه‌های کاری شرکت فناپ حضور داشته‌باشند. این ارتباط می‌تواند باعث خلق ارزش برای طرفین و در نهایت کمک به اقتصاد کشور شود.

در پایان این مراسم نیز حاضران در رویداد، سؤالات خود را در خصوص موضوعات مختلف مطرح کردند که توسط کارشناسان پاسخ داده شد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ