۲۸ مرداد ۱۳۹۹ | 20:32
کد خبر : 19522

پیام تسلیت دکتر صالح آبادی در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین تسخیری

دکتر صالح آبادی مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین تسخیری پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات؛ متن پیام به شرح ذیل می باشد:

 

انا لله و انا الیه راجعون

 

رحلت عالم ربانی و دانشمنـد برجسته جهان اسلام، حضرت آیت‌الله محمدعلی تسخیری، مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام موجب تأثر و تألم عمیق اینجانب گردید.

این فقیه وارستـه که به حق، باید او را از منادیان و پرچمداران کم بدیل وحدت در جهان اسلام در عصر حاضر نامید، عمر پربرکت خویش را وقف تقریب مذاهب اسلامی نمود و با حضور اثرگذار و مستمر در مجامع و محافل معتبر بین‌المللی، نقشی ماندگار در راستـای تحقق این رسالت مهم ایفاد نمود.

حضرت آیت‌الله تسخیری در طول حیات طیبـه خود، آثار گران‌سنگی در حوزه‌های مختلف اسلامی پدیـد آورد و با فعالیت خستگی‌ناپذیر در محافل حوزوی و دانشگاهی در داخل و خارج از کشـور، منشأ برکات زیادی در زمینه ترویج مکتب اهل بیت عصمت و طهارت در میان مذاهب اسلامی گردید و تا آخرین روزها و لحظات عمر پربرکتش نیز از حرکت در مسیر ترویج جهانی مکتب اهل بیت فروننشست؛ آن گونه که به حق، در وصف ایشان باید گفت عاش سعیدا و مات سعیـدا.

تسلط این اندیشمند فقیـد بر مباحث متنوع در حوزه اقتصاد اسلامی، حضور مؤثر ایشان در کمیتـه‌های فقهی نهـادهای مالی داخلی و خارجی از جمله کمیتـه فقهی سـازمان بورس و اوراق بهادار – از بدو تأسیس – و کمیته فقهی بانک توسعه اسلامی و خلق آثار متعدد در زمینه فقه اقتصاد، بدون شک تأثیـری شگرف بر گسترش و تعمیق علوم مالی و اقتصاد اسلامی داشته و خواهد داشت و علاقه‌مندان را از زلال معارف ناب اسلامی بهره‌مند خواهد ساخت.

اینجانب ارتحال این عالم فرزانه را به محضر مقام معظم رهبری، شاگردان و دوستداران ایشان و بیت معظم له تسلیت و تعزیت عرض نموده و علو درجات و مصاحبت با ائمه اطهار را برای ایشان از درگاه خداوند متعال خواستارم.

 

علی صالح‌آبادی

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ