۲۷ مرداد ۱۳۹۹ | 20:43
کد خبر : 19415

بهره وری از ارکان مهم اقتصاد است

دکتر سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی، صبح امروز در دهمین سمینار ملی بهره وری بر نقش مهم بهره وری در توسعه اقتصادی کشور تاکید کرد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، دکتر غلامرضا سلیمانی با تاکید بر نقش بهره وری در توسعه اقتصادی کشور به خصوص صنعت بیمه گفت: پیش از این از بهره وری به عنوان شتاب دهنده یاد می شد اما در شرایط فعلی اقتصادی و تحریم های حاکم بر کشور بهره‌وری یکی از ارکان مهم اقتصاد است که می‌تواند با کمبود منابع و مشکلات اقتصادی به توسعه کشور کمک شایانی کند.

رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه را یکی از سه ضلع مثلث مالی دانست و گفت: شرایط اقتصادی کنونی، مردم را به سرمایه گذاری های کوتاه مدت سوق داده است و این سرمایه گذاری های کوتاه مدت و بدون پشتوانه علمی، صرفاً برای حفظ دارایی سیگنال مهمی برای دولت است، چرا که برخی بدون دانش کافی و صرفاً به دلیل شرایط اقتصادی، افزایش نرخ بیکاری و وجود ریسک های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جامعه به این نوع سرمایه گذاری روی آورده اند که به نظر می‌رسد بهره‌وری باید در این حوزه نیز ورود پیدا کند تا مردم آسیب نبینند.

رئیس کل بیمه مرکزی از صنعت بیمه به عنوان صنعت حامی مردم در روزهای سخت یاد کرد و گفت: بیمه خدمتی از جنس خاص است که آرامش را در جامعه ایجاد می‌کند و اگر بتوانیم آن را به خوبی در جامعه تبیین کنیم، می توانیم به پویایی اقتصاد کشور کمک بزرگی کنیم.

وی افزود: بیمه در واقع به معنای مدیریت ریسک است و این مدیریت ریسک اگر با بهره وری همگام باشد می تواند میزان ریسک های بیمه گذاران بزرگ همچون پالایشگاه‌ها و غیره را کاهش دهد و در کاهش هزینه های دولت هنگام بروز خسارات بزرگ موثر باشد.

در واقع صنعت بیمه با همکاری بهره وری می توانداستانداردهای لازم برای مشاغل و حرف مختلف را طراحی نماید تا در نهایت از میزان بروز حوادث و افزایش حق بیمه بکاهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر مجموعه های بزرگ اقتصادی قبل از اقدام به بیمه کردن استانداردهای لازم را رعایت کنند می توانند با نرخ و حق بیمه کمتری مجموعه خود را بیمه کند.

دکتر سلیمانی در ادامه گفت: بیمه زندگی به نوعی میتواند دولت را رها و صندوق های بازنشستگی را سبک تر کند. از ۸۰هزار نماینده بیمه حدود ۴۵ هزار نفر از آن ها صرفا در بیمه زندگی فعال هستند.در واقع امتیازاتی که بیمه های زندگی به مردم میدهند همچون وام،مبلغ ماهانه و … مسئولیت های دولت را کاهش داده است.

دکتر سلیمانی حضور بهره وری در حوادث طبیعی را بسیار ضروری دانست و گفت: نقش بهره وری در حوادث طبیعی در حال حاضر کم رنگ بوده در صورتی که می تواند بسیار موثر واقع شود. بهره وری در این حوزه با ارائه استانداردهای لازم می تواند ریسک های پیش روی دولت را کاهش دهد و دغدغه کمک های بلاعوض در حوادثی چون سیل و زلزله را کاهش دهد.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ