۱۵ بهمن ۱۳۹۸ | 16:49
کد خبر : 1808

غریب پور در نشستی با استانداران سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی تاکید کرد/ تاکید بر تشکیل شورای سیاستگذاری طرح انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی

خداداد غریب پور بر لزوم تسریع در تشکیل شورای سیاستگذاری طرح نمک زدایی و انتقال آب دریای عمان به ۳ استان شرقی تاکید کرد.

به گزارش برداشت روز به نقل ازروابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، نشست بررسی روند پیشرفت اقدامات اولیه طرح نمک زدایی و انتقال آب دریای خلیج فارس با حضور خداداد غریب پور، رییس هیات عامل ایمیدرو، محمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان ، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی و محمد حسن اسدی مدیرعامل شرکت تابش برگزار شد. در این نشست غریب پور لزوم تسریع در اخذ مصوبه هیات دولت برای تشکیل شورای سیاستگذاری طرح مذکور را مورد تاکید قرار داد.
وی تشکیل این شورا را از اقدامات مهم و اولیه طرح عنوان کرد و افزود: این شورای سیاستگذاری با مصوبه دولت و با حضور وزیرصنعت، معدن و تجارت، وزیر نیرو، وزیر اقتصاد، وزیر جهاد کشاورزی، رییس سازمان برنامه و بودجه و همچنین ۳ استاندار شرق کشور تشکیل خواهد شد.

رییس هیات عامل ایمیدرو خاطر نشان کرد: ایمیدرو در این طرح سهم ۲۰ درصدی دارد و به وعده های خود پایبند است و پیگیر روند انجام کار در این طرح خواهد بود.

پیشرفت طرح مستلزم حمایت ایمیدرو

رزم حسینی نیز در این نشست ضمن تاکید بر سهم ۲۰ درصدی ایمیدرو در طرح نمک زدایی و انتقال آب دریای عمان به استان های شرقی کشور گفت: بدون حضور و حمایت ایمیدرو انجام این طرح امکان پذیر نخواهد بود. همچنین یکی از اقدامات مهم، تعیین سهامداران و تسریع در شروع عملیاتی طرح است.

موهبتی، استاندارسیستان و بلوچستان نیز تصریح کرد: تامین برق مورد نیاز طرح از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد. همچنین باید کاهش هزینه های تولید را در شرق کشور در نظر گرفت تا بتوان مزیت رقابتی ایجاد کرد.

بومی سازی ۸۳ از تجهیزات

محمد حسن اسدی مدیرعامل شرکت تکاپوی آب و برق شرق (تابش) نیز ضمن ارائه گزارش از پیشرفت انجام اقدامات اولیه خبر داد: ۸۳ درصد از تجهیزات طرح مذکور بومی سازی شده است و از این لحاظ مشکلی در انجام پروژه نداریم. همچنین تعدادی از مجوزها نیز دریافت شده است.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ