۱۵ بهمن ۱۳۹۸ | 16:45
کد خبر : 1806

راه اندازی کارخانه فرآوری طلای هیرِد در سال ۹۹/ راه اندازی معدن جدید طلای خونیک در آینده نزدیک

کارخانه فرآوری طلای هیرِد به عنوان یکی از طرح های شرکت تهیه و تولید و مواد معدنی ایران (وابسته به ایمیدرو) با سرمایه گذاری بخش خصوصی، در سال ۹۹ راه اندازی می شود.

به گزارش برداشت روز به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، علیرضا جلالیان مدیر مجتمع طرح های اکتشافی خراسان جنوبی در نشست خبری با بیان این مطلب گفت: از جمله اقدامات صورت گرفته توسط سرمایه گذار در معدن هیرد، تجهیز کامل سایت کارگاهی واحد فرآوری به مساحت ۶ هزار متر مربع و جانمایی و راه اندازی واحد خردایش در محل احداث کارخانه است.
وی ادامه داد: انجام مطالعات تکمیلی، آنالیز داده های اکتشافی از نمونه های مربوط به حفاری های مغزه گیری و پودری و نیز انجام تست فرآوری روی حدود ۲ تن نمونه از بخش اکسیدی کانسار، از دیگر اقدامات انجام شده در این معدن است.

۴٫۹ میلیون تن ذخیره هیرد

مدیر مجتمع طرح های اکتشافی خراسان جنوبی، میزان ذخیره کانسنگ طلا در معدن طلای هیرد را ۴ میلیون و ۹۱۰ هزار تن با عیار ۹۲ صدم در تن عنوان و تصریح کرد: در این معدن، تاکنون ۱۳ هزار و ۶۷۱ متر حفاری صورت گرفته است.

وی ادامه داد: از این میزان، ۸ هزار متر توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی طی مدت یکسال و مابقی توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور انجام شده است.

ایجاد اشتغال برای ۱۵۰ نفر

جلالیان با اشاره به برداشت و ارسال ۱۰ هزارتن کانسنگ طلا از معدن هیرد برای تست فرآوری به مجتمع طلای موته اصفهان، گفت: با انجام تست فرآوری، موفق به استحصال ۱۱ کیلوگرم شمش طلا شدیم و این اقدام، موفقیت بزرگی برای اطمینان یافتن از عیار کانسنگ طلا در معدن هیرد بود.

وی افزود: با بهره برداری از کارخانه فرآوری طلای هیرد و اتمام طرح های توسعه ای شرکت سرمایه گذار در منطقه نهبندان، برای بیش از ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

راه اندازی معدن جدید طلای خونیک در آینده نزدیک

مدیر مجتمع طرح های اکتشافی خراسان جنوبی با اعلام اینکه در منطقه خوسف به یک ذخیره جدید ۵۰۸ هزار تنی کانسنگ طلا با عیار ۸ دهم در تن دست یافته ایم، گفت: پس از انجام اکتشافات تکمیلی، شاهد بهره برداری از معدن طلای خونیک توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در آینده نزدیک خواهیم بود.

وی افزود: ازجمله برنامه های مجتمع طرح های اکتشافی خراسان جنوبی به عنوان یکی از مجتمع های تابعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، دریافت پروانه اکتشاف ۶ محدوده با مواد معدنی سنگ آهن و پلی متال است.

جلالیان خاطرنشان کرد: مجتمع طرح های اکتشافی خراسان جنوبی تاکنون موفق به دریافت ۳ فقره پروانه اکتشاف، ۳ پروانه بهره برداری و یک گواهی کشف در این استان شده است.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ