۱۴ بهمن ۱۳۹۸ | 18:46
کد خبر : 1759

تا پایان سال مالی اعلام شد/ نرخ بازده صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین برابر ۲۰٫۹ درصد

براساس اعلام مدیر صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین، نرخ بازده این صندوق از تاریخ آغاز تا پایان سال مالی برابر ۲۰٫۹ درصد بوده و با احتساب پاداش همراهی به ۲۴٫۰۸ درصد رسیده است، که در پایان سال مالی بین سرمایه گذاران این صندوق تقسیم می شود.

احسان حاجی علی اکبر مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ که مدیریت صندوق سرمایه گذاری بانک ایران زمین را به عهده دارد، اظهار داشت: بر اساس مصوبات مجمع مورخ سوم تیرماه ۱۳۹۸ این صندوق و نیز تأیید آن توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، قرار شده است ذخیره ناشی از تغییر ارزش سهام به صورت روزانه در صندوق محاسبه و در پایان سال مالی، به نسبت زمان حضور سرمایه گذاران و نیز تعداد واحدهای سرمایه گذاری، بین دارندگان این واحدها از آغاز اجرای این روش (۱۳۹۸/۰۴/۰۴)، تقسیم شود.

وی افزود: با توجه به توضیحات فوق، مبلغ سر فصل فوق الذکر در پایان سال مالی که مورخ هفتم بهمن ۱۳۹۸ است، محاسبه و به حساب سرمایه گذارانی که از تاریخ چهارم تیر ۹۸ لغایت هفتم بهمن ۹۸ دارنده واحدهای سرمایه گذاری بوده اند تخصیص داده شده و حداکثر تا تاریخ شانزدهم بهمن ۱۳۹۸ به حساب سرمایه گذاران واریز می شود.

حاجی با اشاره به این نکته که نرخ بازده حاصل شده از تاریخ آغاز تا پایان سال مالی برابر ۲۴٫۰۸ درصد بوده است، گفت: این بازده به نسبت تعداد روزهای حضور سرمایه گذاران و تعداد واحدهای آن ها متغیر است و از آنجاییکه میانگین نرخ بازدهی صندوق برای سرمایه گذاران از ابتدای سال جاری برابر با ۲۰٫۹ درصد بوده، با احتساب پاداش ذکر شده، کل بازدهی سرمایه گذاران به شرط حضور دائم از ابتدای سال جاری (شمسی) معادل ۲۴٫۰۸ درصد سالانه خواهد بود.

مدیر عامل شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ اظهار داشت: دارندگان واحدهای سرمایه‌گذاری توجه داشته باشند این پاداش به تمامی سرمایه‌گذارانی که در بازه زمانی فوق دارای واحد بوده اند به نسبت گفته شده، تخصیص خواهد یافت و شرکت مشاور سرمایه‌گذاری هدف حافظ به عنوان مدیر صندوق درصدد است تا شناسایی و پرداخت پاداش فوق الذکر را در دوره های آتی نیز ادامه دهد.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ