۲۲ خرداد ۱۴۰۳ | 08:47
کد خبر : 169673

مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهار محال بختیاری در همایش بهره وری شرکت بیان کرد:

افزایش بهره وری نیروی انسانی، بهره مندی از تجهیزات مدرن برنامه ریزی برای کاهش هدر رفت انرژی؛ شرکت ورق خودرو را به سازمانی سرآمد و پیشرو تبدیل کرده است

سومین همایش معرفی دستاوردها و بهره‌وران برتر شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری روز یکشنبه بیستم خرداد ماه در محل سالن آمفی تئاتر شرکت ورق خودرو و با حضور مدیرعامل و جمعی از مدیران شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری برگزار شد و از۳۰نفر از بهره‌وران این شرکت درسال ۱۴۰۲ تجلیل شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری: این همایش همه ساله بمنظور معرفی دستاوردها ها و قدردانی از افراد شاخص در حوزه بهره‌وری از واحدهای مختلف برگزار می شود. در ابتدای همایش بهمن مهراد مدیر تکنولوژی شرکت ورق خودرو ضمن ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد و دستاوردهای شرکت در حوزه بهره‌وری در سال۱۴۰۲ گفت: بهره‌وری را می‌توان ترکیبی از اثربخشی، کارایی، انجام کارها به بهترین شکل ممکن و تلاش مجدانه برای نیل به اهداف تعیین‌شده سازمان تعریف نمود.

مهراد با اشاره به این نکته که بهره‌وری منابع درصنایع مادر و به ویژه صنعت راهبردی فولاد تاثیری شگرف در مبحث خلق ارزش افزوده و سود آوری دارد افزود: شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در طول سال های اخیر همواره برنامه های مختلفی را در راستای بهبود کیفیت و کمیت محصولات تولیدی خود عملیاتی نموده و اجرای این برنامه ها منجر به ثبت افتخارات و رکوردهای متعدد در شرکت درسال۱۴۰۲ گردید. وی رویکرد جاری سازی فرهنگ‌ بهره وری و استفاده بهینه از وقت و منابع و امکانات را از اولویت های شرکت ورق خودرو برشمرد و خاطر نشان کرد در شرکت ورق خودرو با تمهیدات اتخاذشده و همدلی و همراهی کارکنان در مسیر بهبود مستمر درحال حرکت هستیم و به نتایج ارزشمندی دست‌یافته‌ایم.

در بخش دیگری از همایش حمیدشجاعی مدیرعامل شرکت ضمن ابراز خرسندی از نهادینه شدن فرهنگ و تفکر بهره‌وری و استفاده بهینه از منابع در شرکت ورق خودرو تأکید کرد: رشد۲۳درصدی تولید و افزایش ۱۵۵درصدی سود خالص بدون سرمایه گذاری و صرف منبع در سال۱۴۰۲،افزایش راندمان وزنی از۹۷/۷۸ در سال۱۴۰۱ به رقم ۹۸/۳۶ در سال۱۴۰۲ ،افزایش ضریب آماده به کاری جرثقیل های سقفی از رقم۹۳ درسال۱۴۰۱ به رقم۹۸/۳۷ و کاهش میزان سرباره حوضچه روی مذاب از رقم ۱۱/۱ در سال۱۴۰۱به رقم۹/۸۸در سال ۱۴۰۲،…نمایانگر حرکت صحیح و موفق شرکت در مسیر راهبردی بهره وری است و توجه ویژه به منابع انسانی و انجام اقدامات تکمیلی در جهت افزایش شاخص میزان رضایت کارکنان از اولویت های کلیدی مدیریت شرکت در سال جاری خواهد بود.

وی تأکید کرد؛عواملی نظیر، افزایش بهره‌وری نیروی انسانی و نهادینه کردن فرهنگ جانشین پروری و پرهیز از تک محوری و نیز بهره مندی از تجهیزات مدرن و ارائه ایده‌های نوین، کاهش هدر رفت انرژی و استفاده بهینه و حداکثری از زمان، زمینۀ ساز مبدل شدن شرکت به سازمانی سرآمد و پیشرو خواهد بود.

حمید شجاعی بابیان این‌که کسب توفیقات و افتخارات و تداوم روند روبه رشد همواره در سایه مودت،همدلی و اتحاد میسر می گردد خاطر نشان کرد؛ چابک سازی سیستم، افزایش سطح کیفی محصولات و درنهایت افزایش رضایتمندی مشتریان شرکت درسال گذشته ستودنی است و آینده شرکت به توجه ویژه به مقوله بهره وری،گره خورده است و برای تداوم روند کسب موفقیت ها می بایست پروژه‌هایی بدون نیاز به صرف منابع و مبتنی بر دانش و هدفمند تعریف شود و امیدواریم بتوانیم با کارِگروهی و با ارتقای سطح بهره‌وری هرچه سریعتر به ظرفیت نامی شرکت یعنی تولید ۴۰۰هزارتن انواع محصولات کیفی گالوانیزه برسیم.
وی با تأکید بر این‌که شرکت ورق خودرو بالاترین سهم تولید محصولات گالوانیزه در کشور را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: باید با هدف ارتقاء جایگاه فعلی شرکت در بین رقبا، بیش‌ از پیش به انتظارات و نقطه نظرات مشتریان، توسعه سبد محصولات و کاهش ضایعات تمرکز داشته باشیم. مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری تأکید نمود: موارد یادشده در کنار اجرای طرح‌های توسعه، افزایش ظرفیت تولید شرکت و ایجاد بستری مناسب‌تر برای حضور موفق در بازار و رقابت با سایر رقبا را به همراه می‌آورد.

درپایان با اهدای لوح تقدیر از ۳۰ نفراز همکاران به عنوان افراد برتر در بخش‌های مختلف در حوزه بهره‌وری ونیز از نمایندگان پروژه های افزایش راندمان وزنی،کاهش سرباره حوضچه مذاب و افزایش میزان آماده بکاری جرثقیل های سقفی تقدیر شد.

تجارتخانه آراد برندینگ