۲۰ خرداد ۱۴۰۳ | 20:19
کد خبر : 169423

رشد ۲.۵ برابری ظرفیت تولید در سال «جهش تولید با مشارکت مردم» / برنامه‌ریزی برای تولید ۶ هزار تن کنسانتره در معدن مس چهارگنبد طی سال جاری

مدیرعامل معادن مس چهارگنبد گفت: ظرفیت تولید کنسانتره مس در این شرکت 2.5 برابر شده و به 6 هزار تن در سال 1403 خواهد رسید.

به گزارش برداشت روز،  به نقل از مس پرس، رضا بلوردی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به سیاست مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، چندین برنامه را برای افزایش تولید در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
وی با بیان این که افزایش و تکمیل اکتشافات معادن مس در اختیار شرکت چهارگنبد تا سال ۱۴۰۳ در دستور کار قرار دارد، افزود: در سال ۱۴۰۲، ۲ هزار و ۷۰۰ تن کنسانتره تولید شده است اما درصدد هستیم با برنامه‌ریزی های صورت گرفته در سال ۱۴۰۳ به تولید ۶ هزار تن دست پیدا کنیم.
مدیرعامل معادن مس چهارگنبد افزود: با کشف ذخایر جدید، میزان ذخایر موجود از ۳ میلیون تن به ۸ میلیون تن افزایش یافته است و ظرفیت تولید هم به ۶ هزار تن در سال ۱۴۰۳ خواهد رسید که رقم قابل توجهی است.
وی نصب خط جدید فرآوری در کنار خط قدیم فرآوری را از عوامل ۲ برابر شدن تولید در سال ۱۴۰۳ برشمرد و افزود: روند تولید در ۲ماه ابتدای سال ۱۴۰۳ رشدی را بیش از برنامه نشان می‌دهد که امیدواریم در ادامه سال نیز رشدی بیشتر از پیش‌بینی ها صورت گیرد.
بلوردی از افزایش ۲.۵ برابری ظرفیت تولید در سال ۱۴۰۳ خبر داد و بیان کرد: توانستم در سال گذشته با افزایش عیار ورودی کارخانه تغلیظ و اصلاح خطوط فراوری از حداکثر ظرفیت اسمی کارخانه قدیم استفاده کرده و در پایان سال ۱۴۰۲ رشد ۲۲۸ درصدی محقق شود.
مدیرعامل معادن مس چهارگنبد گفت: به پشتوانه این تغییرات و کشف ذخایر جدید، علاوه بر افزایش خط فرآوری که در نیمه دوم سال به بهره برداری می رسد، تولید ما از ۲ هزار و ۷۰۰ تن در سال به ۶۰۰۰ تن در سال ۱۴۰۳ می رسد.
وی در رابطه با تامین تجهیزات مورد نیاز تصریح کرد: در خصوص خط جدید، تامین تجهیزات از طرف تامین کنندگان داخلی صورت گرفته است و بر اساس سیاست های کلان شرکت ملی مس، کلیه برنامه های توسعه‌ای شرکت بر پایه تولید داخل خواهد بود.

 

تجارتخانه آراد برندینگ