۱۹ خرداد ۱۴۰۳ | 15:33
کد خبر : 169230

ابعاد دقیق آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرو مکس اپل مشخص شد

به گزارش سایت برداشت روز با نزدیک شدن به رویداد رونمایی اپل از گوشی‌های سری iPhone 16، حالا جزئیات جذابی از وزن و ابعاد دقیق آیفون 16 پرو و 16 پرو مکس منتشر شده است.

به گزارش برداشت روز،  صفحه‌نمایش آیفون ۱۶ یکی از بخش‌هایی است که تاکنون جزئیات جذاب زیادی در مورد آن لو رفته و نشان می‌دهد که اپل، برای نمایشگر پرچمدار خود ارتقاهای فوق‌العاده‌ای را در نظر گرفته است.
آیفون ۱۶ پرو کم حاشیه ترین نمایشگر جهان را خواهد داشت، به‌تازگی هم اطلاعات جذابی در مورد وزن و ابعاد دقیق آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرو مکس منتشر شده است.

ابعاد آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرو مکس
با توجه به تصاویر و اطلاعات لو رفته ابعاد و وزن مدل‌های آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرو مکس به‌شرح زیر خواهند بود:

آیفون ۱۶ پرو
طول: ۱۴۹.۶ میلی‌متر
عرض: ۷۱.۴۵ میلی‌متر
ضخامت: ۸.۲۵ میلی‌متر
وزن: ۱۹۴ گرم
اگر این ارقام را با ابعاد ۱۴۶.۶ در ۷۰.۶ و ضخامت ۸.۲۵ میلی‌متر و وزن ۱۸۷ گرمی آیفون ۱۵ پرو مقایسه کنید، متوجه افزایش اندازه و البته وزن آن خواهید شد.

آیفون ۱۶ پرو مکس
طول: ۱۶۳.۰۲ میلی‌متر
عرض: ۷۷.۵۸ میلی‌متر
ضخامت: ۸.۲۶ میلی‌متر
وزن: ۲۲۵ گرم
آیفون ۱۶ پرو دارای صفحه‌نمایش ۶.۳ ایچی است که نسبت به نسخه پرو مدل قبلی، حدود ۰.۲ اینچ بزرگ‌تر شده است. آیفون ۱۶ پرو مکس هم از ۶.۷ اینچ در آیفون ۱۵ پرو مکس به ۶.۹ اینچ خواهد رسید.

به‌طور کلی سری iPhone 16 از لحاظ ابعاد و وزن نسبت به سری آیفون ۱۵ بزرگتر خواهند شد و البته در کنار این افزایش اندازه، باید منتظر مصرف بیشتر باتری نیز باشیم که احتمالا اپل برای این مورد هم راهکارهایی را در نظر گرفته است.

تجارتخانه آراد برندینگ