۱۳ خرداد ۱۴۰۳ | 21:05
کد خبر : 168830

نیروگاه‌های برق‌آبی برای تولید پایدار برق آماده شده‌اند

شرکت توسعه منابع آب و نیرو ایران اعلام‌کرد: نیروگاه‌های برق‌آبی این شرکت برای تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر در پیک (زمان اوج)‌ مصرف تابستان آمادگی کامل دارند.

به گزارش برداشت روز، وزارت نیرو، شرکت توسعه منابع آب و نیرو اعلام‌کرد: سدها و نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو هم‌زمان با مهار سیلاب، کنترل آب‌های سطحی، جلوگیری از هدررفت آب و توسعه صنایع مختلف و کشاورزی مناطق مختلف کشور، با انجام بازرسی‌های فنی دوره‌ای و با آمادگی کامل به استقبال پیک مصرف تابستان ۱۴۰۳ و تولید برق پایدار می‌روند.

این شرکت با اشاره به وضعیت کنونی مخازن سدهای در حال بهره‌برداری، اعلام‌کرد: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون افزون بر ۱۰ میلیارد متر مکعب آب وارد مخازن این سدها شده است و علاوه بر ذخیره مناسب آب، به‌منظور مدیریت بهینه مخازن سدها، نزدیک به سه‌هزار و ۱۰۰ گیگاوات ساعت انرژی تجدیدپذیر و پاک تولید کرده‌اند.

شرکت آب و نیرو نزدیک به ۸۰ درصد نیروگاه‌های برق‌آبی کشور را احداث کرده و هم اینک با ظرفیت آماده تولید حدود سه‌هزار مگاوات، با آمادگی کامل برای ادامه خدمت‌رسانی به مردم، همچون سال‌های گذشته نقش استراتژیک و حساس خود را در تأمین انرژی مطمئن در زمان پیک مصرف و پایداری شبکه برق کشور ایفا خواهد داد.

تجارتخانه آراد برندینگ