۰۹ خرداد ۱۴۰۳ | 22:15
کد خبر : 168382

ابلاغ تحویل موقت واحد اول گازی نیروگاه سیکل ترکیبی سبزوار

تحویل موقت واحد اول گازی نیروگاه سیکل ترکیبی سبزوار در تاریخ ۷ خرداد ۱۴۰۳ به شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های مپنا (توسعه یک) ابلاغ شد.

به گزارش برداشت روز، این نیروگاه دارای دو توربین گازی MAP2B (هر یک به ظرفیت ۱۸۳ مگاوات) و یک توربین بخار سه فشاره به ظرفیت ۱۸۰ مگاوات به همراه پست ۴۰۰ کیلوولت است.

اولین واحد گازی نیروگاه سبزوار در تاریخ ۷ خرداد ۱۴۰۳ و تنها ۲۶ روز پس از اتمام عملیات تریال ران تحویل موقت (PAC) و صورت جلسه آن توسط کارفرمای پروژه به شرکت توسعه یک ابلاغ شد. ثبت این رکورد در ۱۵ سال اخیر بی‌سابقه است و با تحویل موقت این واحد، تعداد واحدهای تحویل شده توسط شرکت توسعه یک مپنا به ۱۵۳ واحد با ظرفیت ۲۰ هزار و ۹۱۹ مگاوات رسیده است.

احداث نیروگاه سیکل‌ ترکیبی سبزوار، به ظرفیت نامی ۵۴۶ مگاوات، با هدف پاسخ به رشد مصرف در استان خراسان ‌رضوی و در راستای توسعه تولید برق در شمال ‌شرق کشور، به شرکت توسعه یک مپنا ابلاغ شده بود.

نیروگاه سیکل ترکیبی سبزوار در زمینی به مساحت ۴۲ هکتار و در کیلومتر ۲۳ جاده سبزوار به سمت شاهرود واقع شده و کارفرمای این پروژه شرکت افق توسعه انرژی خلیج فارس و مشاور آن شرکت مشانیر است.

تجارتخانه آراد برندینگ