۰۶ خرداد ۱۴۰۳ | 20:20
کد خبر : 167844

پروژه فاز ۱۴ پارس جنوبی آماده تحویل موقت به کارفرما

مدیرعامل شرکت نیرپارس از موفقیت این شرکت در به سرانجام رساندن ابرپروژه‌های ملی مستقر در پارس جنوبی از جمله پالایشگاه‌های فاز ۱۳ و ۱۴ خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود امسال پالایشگاه فاز ۱۴ در حالت تحویل موقت به کارفرما ارائه شود.

به گزارش برداشت روز، محمدرضا پارساپور اظهار داشت: شرکت نیرپارس به عنوان نماینده گروه مپنا در این پروژه، فاز ۱۳ پارس جنوبی را به پایان رسانده است و پیش‌بینی می‌شود فاز ۱۴ را نیز امسال به صورت تحویل موقت به کارفرما ارائه کنیم.

او با بیان اینکه در پروژه پتروپالایشگاه نفت اصفهان نیز در مراحل پایانی قرارداریم، ادامه داد: واحد بهینه‌سازی این پالایشگاه بخش جدیدی است که به قسمت قدیمی پالایشگاه اصفهان اضافه شده است؛ شرکت نیرپارس عملیات بخش یوتیلیتی این پروژه را برعهده داشته که هم‌اکنون در مراحل پایانی آن قرار دارد.

پارساپور، طرح ملی فشارافزایی را از مهم‌ترین پروژه‌های حال حاضر در این حوزه دانست و خاطرنشان کرد: این طرح به دلیل تاثیرگذاری در حفظ امنیت انرژی کشور، بعد ملی داشته و برای گروه مپنا نیز مهم است.

مدیرعامل شرکت نیرپارس خاطرنشان کرد: گروه مپنا از پیمانکاران عمده مورد تایید وزارت نفت در اجرای طرح فشارافزایی است که اجرای یکی از هاب‌های تعیین شده از ۷ هاب طرح را برعهده گرفته است. قرارداد اجرای طرح فشارافزایی در مرحله مقدماتی است و پس از امضای قرارداد نهایی، شرکت نیرپارس طی ۳۸ ماه باید طرح را به پایان برساند.

او افزود: طی مذاکراتی که با شرکت ملی نفت ایران انجام شده است؛ توربوکمپرسور و توربوژنراتورهای مورد نیاز این طرح ملی در کارخانجات مپنا تولید خواهد شد.

تجارتخانه آراد برندینگ