۰۶ خرداد ۱۴۰۳ | 19:46
کد خبر : 167805

پروژه کنستانتره سنگان در مسیر پیشرفت

همزمان با روز جهانی معدن اول خرداد، مهندسان شرکت ایریتک موفق شدند عملیات بتن‌ریزی فونداسیون سازه بال میل ۲ که مربوط به سالن تولید پروژه کنستانتره سنگان است را به صورت یکپارچه و با حجم ۶۱۰ متر مکعب طی یک روز کاری به پایان برسانند. انجام این عملیات نشان‌دهنده توانایی تیم مهندسی و ساخت شرکت ایریتک در اجرای پروژه‌های بزرگ و پیچیده است.

به گزارش برداشت روز، همزمان با روز جهانی معدن اول خرداد، مهندسان شرکت ایریتک موفق شدند عملیات بتن‌ریزی فونداسیون سازه بال میل ۲ که مربوط به سالن تولید پروژه کنستانتره سنگان است را به صورت یکپارچه و با حجم ۶۱۰ متر مکعب طی یک روز کاری به پایان برسانند. انجام این عملیات نشان‌دهنده توانایی تیم مهندسی و ساخت شرکت ایریتک در اجرای پروژه‌های بزرگ و پیچیده است.

سالن تولید پروژه کنستانتره سنگان در منطقه معدنی سنگان، کیلومتر ۱۱ بلوار شهید سلیمانی، شهرستان خواف، در خراسان رضوی قرار دارد. این پروژه، با ظرفیت تولید سالانه ۲.۵ میلیون تن کنسانتره، یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده این ماده در شرق کشور است. برخی از مزایا و کاربردهای این پروژه عبارتند از:

۱. *افزایش تولید کنسانتره*: با راه‌اندازی این کارخانه، ظرفیت تولید کنسانتره کشور ۲.۵میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.
۲. **کاهش خام‌فروشی سنگ آهن: تولید کنسانتره در این پروژه به حد بسیار زیادی از خام‌فروشی سنگ آهن در کشور جلوگیری خواهد کرد.
۳. *استفاده در تولید فولاد*: محصول تولیدی این کارخانه جهت تامین خوراک گندله‌سازی فولاد خراسان استفاده می‌شود.

با افتتاح این کارخانه، علاوه بر رشد تولید و افزایش ظرفیت‌ها، امنیت پایدار نقاط مرزی شرق کشور نیز تضمین می‌شود.

تجارتخانه آراد برندینگ