۰۵ خرداد ۱۴۰۳ | 20:26
کد خبر : 167697

با راهبری ایمیدرو طی سال گذشته محقق شد؛

بومی سازی ۸۳۸ میلیون دلاری معدن و صنایع معدنی/ رشد ۵۶ درصدی داخلی سازی تجهیزات و ۲۰ درصد فراتر از برنامه

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی‌سازی و ساخت داخل از صرفه‌جویی ارزی ۸۳۸ میلیون دلاری حاصل از بومی‌سازی تجهیزات و قطعات بخش معدن و صنایع معدنی با راهبری ایمیدرو طی سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش برداشت روز، مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی‌سازی و ساخت داخل از صرفه‌جویی ارزی ۸۳۸ میلیون دلاری حاصل از بومی‌سازی تجهیزات و قطعات بخش معدن و صنایع معدنی با راهبری ایمیدرو طی سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش تجارت آوا به نقل از واحد خبر روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو)، حسن یونسیان افزود: این عملکرد ۱۴۴ میلیون دلار (۲۰درصد) بیشتر از برنامه هدفگذاری شده و ۵۶ درصد بیش از میزان صرفه جویی ارزی سال ۱۴۰۱(۵۳۶ میلیون دلار) است.

وی با بیان اینکه این میزان صرفه جویی ارزی محقق شده متمرکز بر سیاست توسعه ای ایمیدرو مبنی بر داخلی سازی تجهیزات در این حوزه است، گفت: در این برنامه ریزی ۱۹ شرکت حوزه معدن و صنایع معدنی مشارکت داشته اند.

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو در امور بومی سازی و ساخت داخل اعلام کرد: ایمیدرو سالانه هدفگذاری کمّی برای صرفه جویی ارزی از طریق بومی سازی در بخش تجهیزات، ماشین آلات، قطعات یدکی، مواد اولیه و همچنین طرح های توسعه ای کرده و با ابلاغ آن به شرکت های زیرمجموعه و تابعه؛ برنامه ها و پروژه های مرتبط با آن را پایش می کند.

تجارتخانه آراد برندینگ