۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 21:14
کد خبر : 166774

خبر خوش برای سهامداران شلرد؛ کاتالیست‌ها رسید

با تعویض این کاتالیست، تولید واحد آمونیاک به 100 درصد افزایش پیدا می کند و این نوید را می دهد که واحد اوره نیز که در حال حاضر با تولید 85 درصد در مدار قرار دارد، افزایش تولید داشته باشد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی پتروشیمی لردگان، با توجه به اینکه واحد آمونیاک پتروشیمی لردگان مدتهاست با ظرفیت ۸۰ درصد در مدار قرار داشت و تولید با این ظرفیت انجام می شد، تیم مدیران و متخصصان پتروشیمی لردگان برای برون رفت از این وضعیت و افزایش تولید با بررسی های زیاد یک کاتالیست چینی که در ظرفیت های بالا در واحدهای آمونیاک جهان جواب داده بود را انتخاب کردند. با تلاش تیم بازرگانی این کاتالیست ها در سه بستر وارد کشور شده که بستر اول روز گذشته در شرکت پیاده شد و دو بستر دیگر نیز در حال ترخیص از بندرعباس و ارسال به مجتمع است.

با تعویض این کاتالیست، تولید واحد آمونیاک به ۱۰۰ درصد افزایش پیدا می کند و این نوید را می دهد که واحد اوره نیز که در حال حاضر با تولید ۸۵ درصد در مدار قرار دارد، افزایش تولید داشته باشد.

در خصوص زمان تعویض کاتالیست هم باید یک نکته مهم را یادآور شد که همه ی اقدامات مقدماتی برای این جابجایی انجام شده و که با توجه به شرایط کشور به محض قطع برق یا گاز و آغاز اورهال اجباری این کاتالیست تعویض خواهد شد.

تجارتخانه آراد برندینگ