۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 20:26
کد خبر : 166738

طی هفته گذشته به ثبت رسید

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالا

در معاملات هفته گذشته بازار فیزیکی بورس کالای ایران ۳ میلیون و ۵۸۹ هزار تن انواع محصول به ارزش ۴۰ هزار میلیارد تومان دادوستد شد که نسبت به هفته ما قبل رشد ۱۳ درصدی را در حجم و ۳۶ درصدی را در ارزش معاملات تجربه کرد. به لحاظ حجم سیمان، سنگ آهن و فولاد سنگین‌وزن‌های تالار صنعتی و معدنی و قیر، مواد پلیمری و وکیوم باتوم نیز سنگین‌وزن‌های تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی بودند.

به گزارش برداشت روز، تالار محصولات صنعتی و معدنی شاهد معامله ۳ میلیون و ۱۳۹ هزار و ۷۲۵ تن انواع کالا به ارزش ۳۰ هزار میلیارد تومان در هفته گذشته بود.

در این تالار یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۵۳۰ تن سیمان، ۸۳۷ هزار و ۵۰۰ تن سنگ آهن، ۵۰۴ هزار و ۳۶۸ تن فولاد، ۴۷۶ هزار و ۹۰۰ تن آهن اسفنجی، ۸ هزار و ۱۰۵ تن مس، ۶ هزار و ۳۸۰ تن آلومینیوم، یک هزار و ۲۸۰ تن روی، ۳۰۰ تن کک، ۲۰۰ تن کنسانتره مولیبدن و ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها معامله شد.

از طرفی در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۳۴۸ هزار و ۸۶۲ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۲/۸ هزار میلیارد تومان به فروش رسید.

در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ۱۳۴ هزار و ۵۷۱ تن قیر، ۸۸ هزار و ۶۴۸ تن مواد پلیمری، ۴۹ هزار و ۱۵۰ تن وکیوم باتوم، ۲۵ هزار تن لوب کات، ۳۱ هزار و ۵۵۵ تن مواد شیمیایی، ۱۵ هزار و ۶۵۰ تن گوگرد، ۳ هزار و ۹۹۸ تن روغن و ۱۹۰ تن گازها و خوراک ها معامله شد.

بازار فرعی نیز معامله ۲۲ هزار و ۴۱۵ تن انواع کالا و محصول به ارزش ۲۳ میلیارد تومان بود.

تجارتخانه آراد برندینگ