۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 19:57
کد خبر : 165204

بهره‌برداری از نخستین تصفیه خانه فاضلاب در معدن چاه‌گز آغاز شد

مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران گفت: اولین تصفیه خانه فاضلاب در مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی و در سایت معدنی چاه‌گز به بهره برداری رسید.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران، حمید رحیمی مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران در این باره توضیح داد: نخستین تصفیه خانه فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۲۱۶ میلیارد ریال احداث و راه اندازی شد که پس از خوداظهاری واحد و نمونه‌برداری صورت گرفته، نتایج آزمایشات بررسی و پس از مطابقت آن‌ها با استانداردهای ملاک عمل، تصفیه خانه مذکور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت این تصفیه خانه حدود ۱۰۰ مترمکعب در شبانه روز است، افزود: فاضلاب تولیدی از طریق انشعابات متعدد در خط انتقال جدید به طول دو کیلومتر و پس از عبور از دو چربی گیر در مسیر وارد سیستم تصفیه شده و تمامی پساب تصفیه شده به منظور آبیاری فضای سبز و پایانه حمل و نقل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رحیمی بر اهمیت استفاده از پساب تصفیه شده توسط تمامی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی، تاکید و تصریح کرد: استفاده از پروژه تصفیه خانه‌های فاضلاب به عنوان یکی از سرمایه‌های موجود در بحران کمبود آبی محسوب می‌شود و لازم است اجرای تمامی ضوابط زیست محیطی مدنظر ما باشد.

تجارتخانه آراد برندینگ