۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 19:22
کد خبر : 164882

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران اعلام کرد:

آغاز عملیات اجرایی قلب پروژه احداث کارخانه آهن اسفنجی /انعقاد قرارداد تامین ماشین‌های تولید بریکت پروژه کارخانه آهن اسفنجی

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران گفت: با شروع سال ۱۴۰۳ که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال ((جهش تولید با مشارکت مردم)) نامگذاری شده است، پس از اتمام طراحی بخش کوره عملیات خاکبرداری و اجرای فونداسیون سازه آن در پروژه احداث کارخانه آهن اسفنجی شرکت آغاز شد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از مرکز روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی ، مجتبی حمیدیان با اشاره به اینکه این سازه عظیم با ارتفاع ۱۲۰ متر مرتفع ترین سازه کوره های کارخانه آهن اسفنجی در مقایسه با کارخانجات مشابه در کشور می باشد و باتوجه به اینکه این واحد اصلی‌‌ترین بخش پروژه کارخانه آهن اسفنجی نیز محسوب می شود، گفت: این سازه محل نصب کوره و تجهیزات آن است و دومین کوره احیا در ایران است که قابلیت تولید همزمان ۳ محصول آهن اسفنجی داغ HDRI، آهن اسفنجی سرد CDRI و بریکت داغ HBI را دارد.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران افزود:هم‌اکنون خاکبرداری فونداسیون این بخش از پروژه ساخت آهن اسفنجی شرکت به میزان ۷۵۰۰ مترمکعب تکمیل شده و اجرای عملیات آرماتوربندی آن با وزن ۵۴۴ تن آغاز شده است که ۴۵۰۰ مترمکعب بتن‌ریزی برای تکمیل آن صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران تصریح کرد: نظر به تامین متریال موردنیاز ساخت اسکلت فلزی با تناژ تقریبی ۶ هزار تن عملیات ساخت نیز به زودی در کارگاه پیمانکار آغاز خواهد شد.

حمیدیان با طرح خبر عقد قرارداد ماشین های تولید بریکت با سازنده مطرح اروپایی گفت با توجه به اهمیت ماشین های تولید بریکت در زمانبندی پروژه آهن اسفنجی شرکت، پس از بررسی ها، تلاشها و پیگیریهای مستمر ارکان پروژه موفق به انعقاد قرارداد ساخت این ماشینها با شرکت سازنده معتبر در اسفندماه سال ۱۴۰۲ شدیم. ایشان افزودند این ماشین ها برای تولید بریکت آهن اسفنجی با هدف ارسال محصول مناسب برای مقاصد صادراتی می باشد.

تجارتخانه آراد برندینگ