۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 22:45
کد خبر : 164759

پردیس، ارزآورترین پتروشیمی در سال ۱۴۰۲

گزارش گمرک از عملکرد 100صادرکننده اول طی سال 1402 نشان می دهد که شرکت پتروشیمی پردیس سهم مهمی از 49 میلیارد دلار صادرات غیر نفتی ایران دارد.

به گزارش برداشت روز، ، شرکت «پتروشیمی پردیس» بعد از شرکت ملی گاز با صادراتی به وزن ۲۷۶۶ هزار تن و ارزش ۸۶۳ میلیون دلار، سهمی در حدود ۲ درصد از وزن و ۷‏/۱ درصد از ارزش صادرات را تشکیل داده و در رتبه دوم صادرکنندگان قرار گرفته است.

پتروشیمی پردیس در حالی دومین شرکت صادرکننده ایران است که بخش قابل توجهی از تولید خود را به بخش داخلی و حمایت از کشاورزی اختصاص داده است.

۴۷ درصد از سهم بازار اوره ایران در اختیار پردیس است و این شرکت از میزان اوره تولیدی باید ماهیانه ۸۳ هزار تن به بخش داخلی و حمایت کشاورزی اختصاص دهد.

پردیس با ثبت ۶ رکورد در تولید و فروش در سال ۱۴۰۲ توانست این جایگاه را کسب کند و یکی از بازیگران اصلی صادرات در ایران و تامین کننده اصلی اوره در داخل کشور باشد.

گفتنی است در سال ۱۴۰۲ پتروشیمی پردیس با افزایش ۱۰ درصد در تولید کل آمونیاک، ۶٫۶ درصد در تولید آمونیاک فاز سوم، ۸٫۸ درصد در تولید اوره فاز سوم، ۴٫۱درصد در فروش کل اوره، ۱۷درصد در فروش اوره صادراتی و ۲٫۲ درصد در فروش کل محصولات موفق به ثبت رکورد های جدید شده که در تاریخ هفده ساله پردیس بی نظیر است.

تجارتخانه آراد برندینگ