۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 22:11
کد خبر : 164704

در سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران با حضور رئیس جمهور؛

از فولاد هرمزگان به عنوان واحد نمونه کارفرمایی تقدیر شد

آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه با حضور رئیس جمهور، وزیر صمت و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد و از شرکت فولاد هرمزگان به عنوان واحد نمونه کارفرمایی تقدیر به عمل آمد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، به مناسبت روز جهانی کار و کارگر، آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره امتنان از کارگران، گروه‌های کار و واحدهای نمونه با حضور سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان در کارخانه ایران خودرو دیزل برگزار شد.

در این مراسم رئیس جمهور با تبریک این روز به همه جامعه بزرگ و محترم کارگری کشور، برگزاری این مراسم پس از دیدار کارگران با رهبر معظم انقلاب را فرصتی مغتنم برای اطلاع و پیگیری از منویات و رهنمودهای ایشان نسبت به موضوع کار و کارگران و تلاش در جهت تمهید ساز و کارهای اجرای این رهنمودها دانست.

وی افزود: مسئله امیدآفرینی به تعبیری ترجمان همان شعار ارزشمند «ما پای کار ایران هستیم» شما کارگران عزیز و محترم است که با روحیه ارزشمندتان همانطور که دشمن را در عرصه‌های مختلف ناکام گذاشتید در عرصه اقتصادی نیز ناکام گذاشتید و خواهید گذاشت.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت به عمل آمدن همه حمایت‌های حقوقی، مالی و اجتماعی از کار و کارگر در جهت ارتقای کیفی و کمی روزانه تولید اظهار داشت: ملت ایران و کارگران ما نشان داده‌اند که می‌توانند تولیداتی داشته باشند که کیفیت آن از همه استانداردهای ضروری و جهانی بالاتر باشد.

دکتر رئیسی با تجلیل از توانمندی‌ها و تلاش‌های کارگران و متخصصان ایرانی تصریح کرد: یکی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب شناسایی و تقویت کارگران نخبه کشور است. چنان‌که وزیر محترم کار گفت، این وزارتخانه برنامه‌ای را برای شناسایی و حمایت از کارگران نخبه و نخبگی در جامعه کارگری و کشف و پرورش ایده‌هایی که در محیط کاری متولد شده‌اند اجرا کرده تا هم نخبگی در میان کارگران مورد حمایت و تشویق قرار گیرد و هم ایده‌های مفید خلق شده در این محیط تقویت شده و در مسیر اجرا قرار گیرند.

همچنین در این مراسم، وزیر صمت، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی دیگر از مسئولین به سخنرانی پرداختند.

در پایان مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره ملی امتنان، گروه‌های کار نمونه، واحدهای نمونه و کارگران نخبه از واحدهای نمونه، کارگران نخبه و طرح‌های برتر کارگری تقدیر به عمل آمد که در این میان از شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از پنج واحد برتر کارفرمایی کشور و عطاالله معروفخانی مدیرعامل آن به عنوان نخبه کار تقدیر شد.

تجارتخانه آراد برندینگ