۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 16:15
کد خبر : 164345

این قابلیت اندروید باتری گوشی‌تان را تا سه روز حفظ می‌کند

سایت برداشت روز - میلیون‌ها گوشی اندرویدی دارای یک ویژگی خاص هستند که می‌تواند میزان شارژدهی را به شکل چشمگیری افزایش دهد، اما برخی از کاربران از وجود آن بی‌اطلاع هستند.

به گزارش برداشت روز،  این قابلیت “صرفه جویی در مصرف باتری فوق العاده” نام دارد و برای زمانی طراحی شده که به حداکثر عمر باتری نیاز دارید.

این سطح بالاتری از حالت معمول صرفه جویی در مصرف باتری است که از برنامه ها و ویژگی های غیرضروری جلوگیری می کند.

با استفاده از حالت صرفه جویی در مصرف باتری فوق العاده، گوشی شما اکثر برنامه ها را موقتاً متوقف می کند، ویژگی های بیشتری را غیرفعال می سازد و عملیات را کند می کند. با این حال، ویژگی های اساسی سیستم مانند تلفن، پیامک، ساعت و تنظیمات همچنان فعال خواهند ماند.

شرکت گوگل در یادداشتی رسمی اعلام کرده این ویژگی می تواند به گوشی شما کمک کند تا ۷۲ ساعت دوام بیاورد، در حالی که عمر معمول یک باتری حدود ۲۴ ساعت است.

این یادداشت از تجربه یکی از کاربران گوشی گوگل پیکسل نقل قول می کند که مجبور شد این ویژگی را در حین جستجو برای یک سگ گمشده در جنگل فعال کند. او گفت: عملکرد گوشی غیرمعمول بود و با قدرت کار می‌کرد.

برای فعال سازی حالت صرفه جویی در مصرف باتری فوق العاده، ابتدا باید از داشتن یک گوشی اندرویدی مناسب مطمئن شوید. گوگل توضیح می دهد که این ویژگی در گوشی های پیکسل ۳ و جدیدتر از جمله گوشی تاشو وجود دارد.

برای فعالسازی، به تنظیمات > باتری > صرفه جویی در مصرف باتری > صرفه جویی در مصرف باتری فوق العاده بروید. می توانید برنامه هایی را که اجازه دارند در این حالت کار کنند نیز تنظیم کنید.

برای بیشترین صرفه جویی، فقط به برنامه های ضروری اجازه فعالیت دهید. در تنظیمات > باتری > صرفه جویی در مصرف باتری > صرفه جویی در مصرف باتری فوق العاده > برنامه های اساسی، برنامه های مورد نیاز را انتخاب کنید.

زمانی که این حالت فعال است، اکثر برنامه های گوشی به طور موقت متوقف می شوند. می توانید انجام برخی برنامه های خاص را از حالت توقف موقت خارج کنید اگر به آنها نیاز دارید.

این ویژگی به شما اجازه می دهد تا حداکثر ۳ روز بدون نیاز به شارژ مجدد از گوشی استفاده کنید که در مقایسه با عمر ۲۴ ساعته معمول باتری‌ها، بسیار چشمگیر است.

تجارتخانه آراد برندینگ