۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 14:45
کد خبر : 164181

«تداوم» در مسیر سوددهی

صندوق سرمایه‌گذاری تداوم اطمینان تمدن( با نماد تداوم ) از لحاظ بازدهی بالاترین میزان سود در اولین ماه 1403 را برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آورد.

به گزارش برداشت روز،  به نقل از مدیریت ارتباطات و رسانه تأمین سرمایه تمدن ، عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت (ETF) در فروردین ماه ۱۴۰۳ نشان می‌دهد صندوق سرمایه‌گذاری تداوم اطمینان تمدن توانست سود ۲.۹۶ درصد ماهیانه را محقق کند که این میزان بازدهی، بالاتر از سود صندوق‌های سرمایه‌گذاری درآمد ثابت(ETF) در بازار می‌باشد.

بازدهی بالا، سهولت نقدشوندگی، مدیریت ریسک و سود پایدارسالانه ، از مزایای رقابتی صندوق سرمایه‌گذاری درآمد ثابت تداوم اطمینان تمدن در در مقایسه با سایر صندوق‌های ETF می‌باشد که نتیجه تلاش مدیریت صندوق در تأمین سرمایه تمدن می‌باشد. سرمایه‌گذاران «صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت تداوم اطمینان تمدن» مطابق قانون از مالیات معاف هستند.

وجود بازارگردان در این صندوق، باعث می‌شود هرزمان سرمایه‌گذار قصد فروش دارایی خود را داشته باشد، دارایی سرمایه‌گذار توسط بازارگردان در سامانه معاملاتی بورس خریداری ‌شود که در نتیجه نیازی به ضامن نقدشوندگی وجود ندارد و این کار به راحتی از طریق بازارگردان صورت می‌پذیرد. بازارگردانی صندوق سرمایه‌گذاری تداوم اطمینان تمدن، به عهده صندوق بازارگردانی توسعه بازار تمدن می‌باشد.

سود سرمایه‌گذاری در صندوق تداوم اطمینان تمدن از محل ما‌به‌التفاوت NAV صدور و ابطال واحدهای صندوق حاصل می‌شود. به این صورت که سود روزانه به ارزش هر واحد صندوق اضافه شده و زمانی که سرمایه‌گذار قصد فروش دارایی خود را دارد، اصل دارایی و سود محقق شده از ابتدای سرمایه‌گذاری خود را هم‌زمان دریافت خواهد کرد.

در خصوص دوره ماندگاری در این صندوق باید گفت صندوق سرمایه‌گذاری تداوم دوره ماندگاری ندارد و هر زمانی که سرمایه‌گذار دارایی خود را بفروش برساند ، متناسب با تعداد روزهای سرمایه‌گذاری سود محاسبه می‌گردد.

برای سهولت سرمایه‌گذاری مشتریان، راه‌های مختلفی برای خرید و فروش واحدهای این صندوق ایجاد شده است. سرمایه‌گذاران می‌توانند ازطریق شعب سوپرمارکت مالی iBshop سراسر کشور، سامانه آنلاین iBshop، iBtrader و یا سایر سامانه‌های آنلاین شرکت‌های کارگزاری اقدام نمایند.

 

تجارتخانه آراد برندینگ