۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 19:55
کد خبر : 163916

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

مشعل های گازی واحدهای پتروشیمی جمع آوری می شوند

معاون وزیر نفت ومدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به شتاب‌گیری روند جمع‌آوری گازهای همراه و مشعل در سال ۱۴۰۳، گفت: تا پایان امسال مشعل های گازی واحدهای پتروشیمی جمع آوری می شوند.

به گزارش برداشت روز، مرتضی شاهمیرزایی صبح روز (چهارشنبه، پنجم اردیبهشت) در جریان سفر عملیاتی خود به هاب عسلویه با تاکید بر اینکه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با جدیت بیشتری راهبرد جمع آوری گازهای مشعل را در دستور کار قرار داده است، اظهار کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی متعهد شده است که تا پایان امسال بخشی از مشعل های گازی در واحدهای پتروشیمی جمع آوری شوند.

وی تصریح کرد: بخش دیگری از مشعل های گازی که خوراک واحدهای پتروشیمی را تامین می کنند، تا سه سال آینده مهار می شوند.

وی با تاکید بر نقش سوپاپ اطمینان بودن مشعل های گازی، یادآور شد: فرآیند واحدهای پتروشیمی به گونه ای است که مشعل ها در شرایط اضطرار و برای جلوگیری از وقوع حادثه روشن و در شرایط پایدار، مهار می شود.

بهار شکوفایی طرح های پتروشیمی در سال جهش تولید

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، اظهار کرد: در سال جهش تولید، طرح ها و پروژه ها در صنعت پتروشیمی یکی پس از دیگری شکوفا می شود.

شاهمیرزایی با اشاره به وجود ذخایر عظیم هیدروکربوری در منطقه پر برکت پارس و نامگذاری سال ۱۴۰۳ با عنوان “سال جهش تولید با مشارکت مردم” توسط مقام معظم رهبری، گفت: خداوند این منابع پر برکت را برای ایرانیان به ودیعه گذاشته است و امسال شاهد افتتاح طرح های مختلف خواهیم بود.

معاون وزیر نفت با اشاره به بهره برداری دو پروژه الفین و MEG پتروشیمی بوشهر تا پایان امسال، خاطر نشان کرد: امسال ۱۲ طرح از طرح های پتروشیمی وارد مدار تولید می شوند که علاوه بر ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی، در بحث ارزآوری نیز نقش آفرین خواهند بود.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ضمن دعوت از سرمایه گذاران برای حضور در فعالیت های مولد در بخش صنعت پتروشیمی، خاطرنشان کرد: صنعت پتروشیمی با ایجاد ارزش افزوده پایدار، پیشانی و شاگرد اول اقتصاد کشور است.

به گزارش نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی در جریان این سفر از مجتمع های پتروشیمی دنا، پارس، فاز ۲ و واحد شیرین سازی بوشهر، طرح های پتروشیمی مهر پتروکیمیا و توسعه لاوان بازدید کرد.

از دیگر برنامه های معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سفر یک روزه خود به عسلویه، حضور در نشست هم اندیشی راهکارهای تحقق حداکثری جهش تولید و آیین معنوی کمک های مومنانه در قالب ۸۸۸ بسته کمک معیشتی پتروشیمی بوشهر برای سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان و نیز مناطق کم برخوردار استان بوشهر بود.

این برنامه در راستای اجرای مسئولیت های اجتماعی صنعت پتروشیمی برگزار شد

تجارتخانه آراد برندینگ