۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 19:58
کد خبر : 163772

مشاور وزیر کشور در امور صنعت در بازدید از پتروشیمی ایلام:

تاکید وزارت کشور بر‌ توسعه متوازن استان‌هاست

مجید هدایت؛ مشاور و‌ دستیار وزیر‌ کشور در امور صنعتی در جریان بازدید از شرکت پتروشیمی ایلام گفت:توسعه متوازن استان‌ها بر‌ اساس ظرفیت‌های موجود در اولویت دولت و‌ وزارت کشور قرار دارد.

به گزارش برداشت روز، هدایت با اشاره به پیروزی‌های ملت ایران در ۲۶ فروردین در «وعده صادق» و پاسخ قاطع به رژیم صهیونیستی افزود: در نظامی زندگی‌ می کنیم که شجاعت برخورد با استکبار جهانی در نزد نیروهای مقتدر نظامی کشورمان وجود دارد.

وی عمده‌ترین مشکلات استان را در حوزه خوراک و توسعه میادین نفت و گاز عنوان کرد و ادامه داد: مسائل فرا استانی و فرادستگاهی در قرارگاه پیشرفت و ‌توسعه‌ ‌منطقه‌‌ای وزارت کشور طرح و پیگیری می‌شود.

وی با تقدیر از مدیریت شرکت پتروشیمی ایلام در جهت تحقق شعار سال و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان ادامه داد:دبیرخانه زنجیره ارزش برای بررسی و پیگیری مشکلات استان‌ها در وزارت کشور ایجاد شده است.

معاون اقتصادی استاندار ایلام :
ایلام یک کارگاه صنعتی است

شهریار عباسی در این نشست با بیان اینکه استان ایلام با ۱۱درصد ذخائر گاز و ۶ درصد نفت و فعالیت شرکت‌های بزرگ نفت، گاز و پتروشیمی تبدیل به یک کارگاه بزرگ صنعتی شده است.

عباسی با اشاره به اینکه استان ایلام در ۸ سال دفاع مقدس و ۸ سال پس آن به مدت ۱۶ سال از توسعه صنعتی عقب افتاد افزود:استان‌های صنعتی کشور بر خلاف ایلام با دلار ۷ تومانی زیرساخت‌های لازم را فراهم کردند .

وی ادامه داد: به برکت نظام اسلامی در بیشتر مناطق استان از دهلران تا چوار ، ایلام و ایوان، صنعت استان فعال و پویا در‌ چرخه ارزش‌افرینی و تولید قرار دارد.

عباسی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت‌ تکمیل زنجیره ارزش می‌باشد و‌ زنجیره ارزش‌ مهم استان در حوزه انرژی (نفت،گاز و‌پتروشیمی) است افزود:در جهت بررسی و هماهنگی بیشتر بین شرکت‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی دستیار امور صنعتی وزارت کشور از زیرساخت‌های استان بازدید کرد.

سیدغلامحسن گرشاسبی مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام نیز گزارشی از روند تولید و اقدامات انجام شده ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی، مجید هدایت مشاور و دستیار وزیر ‌کشور در امور صنعتی، شهریار عباسی معاون اقتصادی استاندار ایلام و مدیران حوزه انرژی استان از واحدهای مختلف شرکت پتروشیمی ایلام بازدید کردند و در راستای هماهنگی بین دستگاهی بحث و تبادل نظر شد.

 

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ