۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 19:59
کد خبر : 163498

سرپرست معاونت بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان مطرح کرد:

حماسه‌آفرینی فولادمردان با رکوردشکنی‌های متعدد در فروردین ماه

سرپرست معاونت بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان گفت: فولادمردان شرکت فولاد هرمزگان موفق شدند آغازین ماه سال «جهش تولید با مشارکت مردم» را با رکوردشکنی‌های متعددی آغاز کنند و برگ زرین دیگری به افتخارات شرکت فولاد هرمزگان بیفزایند.

به گزارش برداشت روز، مجید ابوعطیوی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی در خصوص رکوردهای ثبت شده، بیان کرد: در واحد احیا مستقیم پس از ثبت۴ رکورد روزانه تولید در فروردین‌ماه، با تولید به میزان ۱۷۰ هزار و ۳۰۰ تن آهن اسفنجی در پایان ماه توانستیم رکورد ماهیانه جدیدی ثبت کنیم و از رکورد تولید قبلی به میزان ۱۶۵ هزار و ۱۰۱ تن در فروردین‌ماه سال ۱۴۰۱ عبور کنیم.

وی افزود: در واحد فولادسازی نیز با ثبت یک رکورد روزانه توانستیم در پایان ماه با تولید ۱۶۱ هزار و ۱۰۹ تن تختال از رکورد قبلی به میزان ۱۵۸ هزار و ۱۷۰ تن در آبان ماه سال ۱۴۰۲ عبور کنیم و رکورد تولید ماهیانه جدیدی را در واحد فولادسازی به ثبت برسانیم.

سرپرست معاونت بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: ثبت رکوردهای تولید روزانه و ماهیانه در واحدهای احیا مستقیم و فولادسازی با توکل به خداوند و با تلاش و کار گروهی کارکنان شرکت و پیمانکاران و حمایت‌های بی‌دریغ مدیرعامل محترم صورت گرفت.

ابوعطیوی اضافه کرد: از مهم‌ترین دلایل کسب این رکوردها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش توقفات اضطراری و تأخیر تجهیزات در نواحی تولیدی؛ افزایش سرعت تولید مدول‌ها و کوره‌های قوسی؛ افزایش کیفیت تولید آهن اسفنجی؛ افزایش سرعت ماشین ریخته‌گری؛ کاهش مدت‌زمان آماده‌سازی ذوب؛ کاهش مدت‌زمان قوس؛ کنترل مستمر فرایند تولید و تأمین به‌موقع و باکیفیت مواد اولیه.

وی در پایان تصریح کرد: شرکت فولاد هرمزگان در واحدهای احیا مستقیم و فولادسازی با تولید ۲۰ درصد بالاتر از ظرفیت اسمی و همچنین ثبت رکوردهای متعدد در فروردین‌ماه بدون وجود محدودیت‌های برق و گاز ثابت کرد در صورت رفع محدودیت‌های انرژی قادر به تولید میزان محصول فراتر از انتظار خواهد بود. این شرکت مصمم است تا در صورت رفع محدودیت برق و گاز، رکوردهای تولید بیشتری را در سال جدید ثبت کند. امید است در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و با مساعدت وزارت‌های نیرو و نفت مشکلات مربوط به کمبود برق و گاز برای صنایع مرتفع شود تا بتوانیم با حداکثر توان به تولید ادامه دهیم.

تجارتخانه آراد برندینگ