۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 20:50
کد خبر : 163336

افزایش تولید در سال جدید، اولویت مجتمع پتروشیمی ایلام‌

نشست تخصصی و کارشناسی مدیران تولید پترول و مدیران شرکت‌ پتروشیمی ایلام با موضوع برنامه‌های پیش‌رو و مشکلات احتمالی این مجتمع در سال۱۴۰۳ برگزار شد.

به گزارش برداشت روز، سرپرست‌ معاونت برنامه‌ریزی و توسعه کسب و کار گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس در این نشست اظهار کرد: با توجه به اهمیت تولید در مجتمع پتروشیمی ایلام، اولین نشست تخصصی مدیران تولید پترول در پتروشیمی ایلام برگزار شده است.

«عبدارحیم قنبریان» با تأکید بر رفع مشکلات پتروشیمی ایلام در حوزه آب و خوراک ادامه داد: افزایش تولید در سال جدید و پیشگیری از توقف تولید باید در اولویت مدیران مجتمع قرار گیرد.
رئیس مجتمع پتروشیمی ایلام نیز در این نشست گفت: در راستای تأمین پایدار آب مورد نیاز شرکت پتروشیمی لازم است پروژه سختی‌گیر رزینی در دستور کار اجرایی قرار گیرد تا بتوان استفاده بهینه و مطابق طراحی مجتمع پتروشیمی از آب سد «گلال» را داشت.
«بهزاد یاری» ادامه داد: مجتمع پتروشیمی ایلام بر اساس طراحی به ۲۲۰ لیتر بر ثانیه آب نیاز دارد .
وی با بیان اینکه ظرفیت اسمی واحد پلی‌اتیلن سنگین ۳۷/۸ تن در ساعت می‌باشد اما تا ۴۶ تن در ساعت نیز محصول تولید شده است، افزود: در سال ١۴٠٢ میزان تولید تجمعی کل مجتمع ۶۸۰ هزار و ۶۲۰ تن شامل ۲۳۵ هزار تن پلی‌اتیلن سنگین و حدود۴۴۴ هزار تن تولید محصولات در واحد الفین بوده است.
یاری گفت: مجتمع پتروشیمی ایلام در سال گذشته، ۸۹ درصد تحقق تولید داشته است.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی پتروشیمی ایلام، در این نشست مسائل و مشکلات پیرامون آب مورد نیاز، خوراک و تأمین تجهیزات و قطعات مورد نیاز مجتمع بررسی شد و مدیران تولید پترول اظهار امیدواری کردند: در سال پیش رو شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی تولید در مجتمع پتروشیمی ایلام باشیم.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ