۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | 14:12
کد خبر : 163275

گزارش تولید زنجیره جهانی مس در ژانویه 2024 اعلام شد؛

افزایش ۵.۵ درصدی تولید مس تصفیه شده جهانی/ جهش قیمت جهانی مس در ۲ ماه اخیر

تولید مس تصفیه شده جهانی طی نخستین ماه 2024 میلادی، 5.5 درصد افزایش یافت.

به گزارش برداشت روز،  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، طبق جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، فعالان مس جهانی در ماه ژانویه ۲۰۲۴ میلادی، حدود ۲ میلیون و ۳۷۴ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۳ میلادی، ۲ میلیون و ۲۵۱ هزار تن بود.
ظرفیت تولید کارخانه های مس تصفیه شده در جهان نیز طی ماه ژانویه ۲۰۲۴ میلادی، ۲ میلیون و ۷۵۳ هزار تن بود که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته میلادی (۲ میلیون و ۷۰۸ هزار تن)، حدود ۱.۷ درصد افزایش یافت.

افزایش ۲.۶ درصدی تولید معادن مس جهان
معادن مس جهان در ماه ژانویه ۲۰۲۴ میلادی، حدود یک میلیون و ۸۲۲ هزار تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۲۳ میلادی، یک میلیون و ۷۷۶ هزار تن بود که حاکی از افزایش ۲.۶ درصدی تولید این معادن در جهان است.
از این میزان، ۸۸۴ هزار و ۳۰۰ تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۳۸۷ هزار و ۷۰۰ تن «آسیا»، ۳۰۱ هزار و ۳۰۰ تن «آفریقا»، ۱۶۹ هزار و ۸۰۰ تن «اروپا» و ۷۹ هزار و ۴۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

افزایش ۳.۸ درصدی ظرفیت معادن مس
در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۲ میلیون و ۴۴۲ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۳ میلادی (۲ میلیون و ۳۵۳ هزار تن)، حاکی از افزایش ۳.۸ درصدی است.

جهش قیمت جهانی مس در ۲ ماه اخیر
بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس در روز جاری (دوم اردیبهشت ۱۴۰۳)، حدود ۹۴۸۵ دلار در تن اعلام شد. این در حالی است که قیمت جهانی مس در ابتدای اسفند گذشته، حدود ۸۵۰۰ دلار در تن بود.

تجارتخانه آراد برندینگ