۱۶ اسفند ۱۴۰۲ | 13:27
کد خبر : 159747

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد:

ارتقای همکاری های دوجانبه آموزشی، پژوهشی و توسعه دانش فنی معدنی با ازبکستان

مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو بر ارتقای همکاری های دوجانبه آموزشی، پژوهشی و توسعه دانش فنی ایمیدرو با ازبکستان تاکید کرد.

به گزارش برداشت روز،  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، علی اکبر افضلیان در جریان بازدید مشاور وزیر معدن و زمین شناسی ازبکستان و هیات همراه از مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، با بیان این مطلب گفت: به دلیل مشابهت منابع معدنی دو کشور، زمینه های متنوعی برای تبادل دانش فنی و همکاری بین بخش معدن و صنایع معدنی ۲ کشور وجود دارد.

نادر محی الدینف، مشاور وزیر معدن و زمین شناسی ازبکستان نیز در این جلسه گفت: با توجه به توانمندی های مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، تمایل به همکاری های دو جانبه در زمینه فرآوری و پایلوت حوزه های سنگ آهن، طلا، عناصر استراتژیک از جمله لیتیوم، وانادیوم، کبالت، نیکل و غیره داریم.

ضیاءالدین پورکریمی، سرپرست جدید مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران در جلسه مذکور، پس از ارائه گزارشی از فعالیت ها و ظرفیت های این مرکز خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران، در کنار فعالیت های آزمایشگاهی و فرآوری، طی سال های اخیر به صورت پیاپی، برای کارشناسان عضو اکو (از جمله ازبکستان)، دوره های آموزشی در زمینه فرآوری مواد معدنی برگزار کرده است.

تجارتخانه آراد برندینگ