۱۱ بهمن ۱۳۹۸ | 16:27
کد خبر : 1594

معاون وزیر صمت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو/ شرکت مس عملکرد درخشانی داشته است

دکتر خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیأت عامل ایمیدرو در گفت‌وگویی اظهار داشت: سال ۹۸ سال خوبی برای معدن و صنایع معدنی بوده است و شرکت مس درمجموع عملکرد درخشانی داشته است.

به گزارش برداشت روز به نقل از مس پرس، رئیس هیأت عامل ایمیدرو با بیان این مطلب گفت: شرکت مس هم در حوزه تولید رشد خوبی داشته است و هم موفق به رونق بخشی به فروش و صادرات محصولات شده است.

غریب پور با اشاره به این‌که شرکت مس امسال طرح‌های توسعه خود را به خوبی پیش برده است اظهار داشت: تا پایان سال جاری طرح افزایش ظرفیت کارخانه ذوب خاتون‌آباد به افتتاح می‌رسد.
وی با بیان این‌که ارزش طرح‌های توسعه معدنی بالای یک‌و‌نیم میلیارد دلار است گفت: یکی از طرح‌های مهم و ملی ما طرح انتقال آب از خلیج فارس است که فاز نخست آن به صنایع استان کرمان و یزد می‌رسد.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به برگزاری رویداد اینوماین گفت: برای همکاری شرکت‌های بزرگ معدنی با شرکت‌های دانش‌بنیان تلاش کردیم تا این ارتباط را بر مبنای نیازهای فناورانه و کاربری شکل دهیم.
وی ادامه داد: بر این مبنا نیازهای فناورانه شرکت‌ها را اصلاح کردیم و به شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کردیم تا هر تحقیق یک مسأله کاربردی را حل کند.
غریب‌پور در پایان گفت: در این زمینه هم شرکت مس در سال جاری با شرکت‌های دانش‌بنیان ارتباط خوب و کاربردی برقرار کرده است و به نتایج خوبی در حوزه بومی‌سازی نیازها دست‌یافته است.

تجارتخانه آراد برندینگ | تجارتخانه آراد برندینگ