۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | 19:05
کد خبر : 159332

مدیر عامل پالایشگاه نفت آبادان:

پالایش روزانه نفت خام در پالایشگاه آبادان به ۵۰۰ هزار بشکه رسید

مدیر عامل پالایشگاه نفت آبادان گفت: در راستای جلوگیری از خام فروشی، ظرفیت پالایشگاه از ۴۷۰ هزار بشکه در اسفند سال گذشته به ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت.

به گزارش برداشت روز، حکیم قیم دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: پس از تثبیت ۵۰۰ هزار بشکه نفت خام در روز درصدد هستیم تا ظرفیت را به ۵۲۰ هزار بشکه تا پایان سال افزایش دهیم.

وی افزود: در ابتدای دولت سیزدهم ظرفیت پالایشگاه آبادان ۳۷۰هزار بشکه نفت خام در روز بود که این رقم با کار جهادی و افتتاح فاز ۲ توسط رییس جمهور در سال گذشته به ۴۷۰ هزار بشکه افزایش یافته بود.

قیم اظهار کرد: با هدفگذاری، سیاستمگذاری و برنامه ‌گذاری انجام شده تلاش می‌شود پالایشگاه آبادان را به پتروپالایش تبدیل و ظرفیت آن را تا پایان دولت سیزدهم به ۶۳۰ هزار بشکه نفت خام در روز افزایش دهیم.

وی ادامه داد: رسیدن به این هدف با کمترین هزینه و اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون دلار محقق و پالایشگاه آبادان به بزرگترین پالایشگاه منطقه تبدیل خواهد شد.

مدیر عامل پالایشگاه نفت آبادان میزان تولید بنزین در پالایشگاه را به طور متوسط بین ۱۵ تا ۱۸ میلیون لیتر در روز اعلام کرد و گفت: متناسب با نیاز کشور این رقم تا ۲۵ میلیون لیتر در روز در پالایشگاه آبادان و بندرصادراتی ماهشهر رسید و موفق شدیم برخی از ناترازی تولید در کشور را برطرف کنیم.

مدیر عامل پالایشگاه آبادان به صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای مختلف اشاره کرد و توضیح داد: پالایشگاه آبادان مرکز صدور خدمات فنی و مهندسی نفت به کشورهای منطقه است.

قیم ابراز امیدواری کرد: از سال آینده قدم‌های مهمی در کشور عراق برداشته شود.

قیم گفت:از ابتدای سال جاری نیز ۱۲هزار از دانش آموزان، دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور در قالب کاروان‌های راهیان پیشرفت از پالایشگاه نفت آبادان بازدید کردند.

پالایشگاه نفت آبادان یکی از بزرگترین پالایشگاه‌های ایران است که فرآورده‌هایی همچون گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز، سوخت جت، نفت کوره، انواع روغن موتور پایه، انواع قیر، انواع حلال‌ های نفتی، گوگرد و نفتای (خوراک آروماتیک پتروشیمی بندرامام) تولید می‌کند.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ