۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | 13:37
کد خبر : 159257

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک خبر داد

صدور اولین ضمانت‌نامه برای تامین مالی جمعی صنایع

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با اشاره به سیاست انقباضی بانک‌ها در ارائه تسهیلات و نیاز به ایجاد راه‌های جدید برای تامین مالی صنایع، اعلام کرد که در همین راستا اولین ضمانت نامه تأمین مالی جمعی در صندوق صادر شد.

به گزارش برداشت روز،  محمد حسین مقیسه اظهار کرد: از آنجا که صنایع تولیدی کشور طی سال‌های اخیر با مشکلات مالی بسیاری روبه رو شده‌اند، «صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک» به دنبال راه‌هایی است تا بتواند با استفاده از روش‌های نوین تامین مالی قدمی در راستای حمایت از صنایع تولیدی کوچک بردارد.

وی افزود: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از سال گذشته، به واسطه سیاست انقباضی بانک‌ها در ارائه تسهیلات و رسالت خود در کمک به صنایع کوچک در تأمین مالی طرح‌ها، اقدام به مطالعات کارشناسی و مذاکره با فعالان بازار سرمایه به ویژه «سکوهای تأمین مالی جمعی» و همچنین فرابورس کرده است. پس از آن جنبه‌های مختلف این نوع تأمین مالی و ریسک‌های آن مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ضمانت‌نامه جدیدی با عنوان «ضمانت‌نامه تأمین مالی جمعی» که شباهت زیادی با ضمانت‌نامه اعتباری سنتی صندوق دارد، طراحی شد.

به گفته این مقام مسئول با کمک این نوع ضمانت‌نامه، صنایع کوچک می‌توانند برای سرمایه در گردش مورد نیاز خود، اقدام به تأمین مالی از طریق سکوهای تأمین مالی جمعی به پشتوانه ضمانت‌نامه‌های صندوق کنند.

مقیسه همچنین گفت: طبق گزارش «اتحادیه صندوق‌های ضمانت بنگاه‌های کوچک و متوسط دنیا» (AECM)، یک صندوق ضمانت در بلژیک این نوع ضمانت‌نامه را صادر می‌کند و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در این حوزه جزء صندوق‌های پیشگام در منطقه خاورمیانه است.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ