۲۹ بهمن ۱۴۰۲ | 15:50
کد خبر : 157802

مشارکت ۲۲ هزار میلیاردی بانک مسکن در طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی

تامین مالی طرح‌های زیربنایی وزارت راه و شهرسازی توسط بانک مسکن به ارزش بیش از 22 هزار میلیارد ریال در 10 استان، تاکنون منجر به مشارکت در تکمیل ساخت و بهره‌برداری از ۱۰ پروژه آزادراهی و بزرگراهی با هدف کاهش تصادفات و تسریع در بهره برداری از پروژه‌های نیمه تمام شده است.

به گزارش برداشت روز،  به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن، هیبنا؛ طرح‌های زیربنائی وزارت راه و شهرسازی در ۱۰ استان کشور در حال اجراست که بخشی از آنها در استان‌های البرز، سیستان‌و بلوچستان، فارس و خراسان جنوبی به مرحله افتتاح رسید و عملیات اجرایی بخشی دیگر از طرح‌ها در استان‌های خراسان رضوی، خوزستان، هرمزگان ، فارس، قم و آذربایجان شرقی ادامه دارد.
طرح‌های افتتاح شده شامل ساخت ۲۲ کیلومتر از باند رفت قطعه دوم آزادراه تهران – شمال در استان البرز است که بانک مسکن برای افتتاح آن ۲ هزار میلیارد ریال مشارکت مالی داشته است.
مشارکت در بهسازی احداث باند دوم و تعریض محور فسا- جهرم- قیر- کارزین در استان فارس با اعتبار ۴۳۰ میلیارد ریال از جمله این طرح‌های زیر بنایی است. افتتاح این طرح علاوه بر کاهش تصادفات منجر به رونق بخشی به گردشگری منطقه شد.برای احداث باند دوم محور بیرجند- قائن به طول ۱۰۰ کیلومتر در خراسان جنوبی هم ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده است.
همچنین بانک مسکن با مشارکت در تامین مالی طرح‌های بزرگراهی و آزادراهی علاوه بر اینکه اهداف مربوط به کاهش تصادفات، کاهش مصرف سوخت و کاهش هزینه استهلاک خودرو را دنبال می‌کند، در تسریع بهره برداری از طرح‌های نیمه کاره با تزریق منابع نقش مهمی ایفا کرده است.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ