۲۷ بهمن ۱۴۰۲ | 22:25
کد خبر : 157572

با امضای تفاهم‌نامه‌ای با یک شرکت ایرانی در ایران پتروکم

میرحاجی: از ابتدای زمستان ۱۴۰۳، فرآیند شیرین‌سازی LPG پتروشیمی پارس، ایرانی می‌شود

با امضای قرارداد همکاری میان شرکت پتروشیمی پارس و شرکت تولیدی تحقیقاتی گهرسرام، فرایند شیرین‌سازی LPG داخلی‌سازی می‌شود.

به گزارش برداشت روز، به نقل از ستاد خبری رویداد پتروکم، شامگاه چهارشنبه، ۲۵ بهمن‌ماه، در حاشیه نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پتروکم ۱۴۰۲، قرارداد بومی‌سازی فرایند شیرین‌سازی LPG به امضای سیاوش میرحاجی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس و احمد عظیمی، رئیس هیئت‌مدیره شرکت تولیدی تحقیقاتی گهرسرام، امضا شد.
میرحاجی با بیان اینکه پتروشیمی پارس سالانه ۱.۴ میلیون تن ال پی جی تولید می‌کند، افزود: از بدو راه‌اندازی این شرکت تاکنون ۲۵ میلیون تن LPG تولید کرده‌ایم، اما فرایند شیرین‌سازی این محصول در اختیار شرکت‌های داخلی نبود و از فناوری خارجی در این مسیر استفاده می‌کردیم.
مدیرعامل پتروشیمی پارس خاطرنشان کرد: با امضای این قرارداد امیدوار هستیم پاییز سال آینده فرایند شیرین‌سازی ال پی جی را با فناوری ایرانی تولید کنیم.
نخستین همایش و نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پتروکم ۱۴۰۲ با شعار حمایت از تولید دانش‌بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پترو پالایش به همت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از ۲۴ تا ۲۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ در مرکز بین‌المللی همایش‌ها و نمایشگاه‌های جزیره کیش دایر است.

لباس کار صنعتی‌ | تجارتخانه آراد برندینگ