۲۳ بهمن ۱۴۰۲ | 18:46
کد خبر : 156917

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت در بازدید از شهرک صنعتی در استان البرز تاکید کرد

ضرورت احیای واحدهای تولیدی و افزایش توان تولید و صادرات صنایع/ حل مشکل متعهدین ارزی سال ۹۷ طی روزهای آینده

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت همزمان با ایام دهه فجر، از شهرک صنعتی سپهر نظرآباد استان البرز بازید و در مراسم تقدیر از صادرکنندگان ممتاز کشوری این استان حضور یافت. وی در حاشیه این بازدید از حل مشکل متعهدین ارزی سال 97 طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، معدی ضیغمی، معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با حضور در استان البرز و شهرک صنعتی سپهر نظرآباد از تعدادی از شرکت‌های حاضر در این شهرک صنعتی بازدید کرد. در این بازدید که رئیس سازمان صمت استان البرز و فرماندار نظرآباد ایشان را همراهی می‌کردند، ضمن بررسی مشکلات پیش روی تولید و صادرات این شرکت‌ها، بر حل مشکلات این صنایع جهت افزایش تولید و صادرات تاکید شد.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در این بازدید ضمن تاکید بر احیای واحدهای تولیدی و افزایش ظرفیت تولیدی صنایع، اظهار امیدواری کرد ظرفیت خالی صنایع با افزایش توان و ظرفیت صادراتی و تقویت فروش داخلی پر شود. ضیغمی همچنین با اشاره به اهمیت احیای واحدهای تولیدی بر افزایش ظرفیت اشتغال‌زایی این صنایع تاکید کرد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت همچنین از حل مشکلات مربوط به متعهدین ارزی سال ۹۷ طی روزهای آینده خبر داد و گفت: با آغاز به کار سامانه مربوطه، متعهدین ارزی با پرداخت ریالی می‌توانند تعهد خود را ایفا کنند. به گفته او در نوبت بعدی، متعهدین ارزی سال‌های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ نیز می‌توانند با پرداخت ریالی که توسط کمیته اقدام ارزی اعلام خواهد شد، نسبت به رفع تعهد ارزی اقدام کنند و محدودیت مربوط به کارت‌های بازرگانی این دسته از فعالان اقتصادی برطرف خواهد شد.

گفتنی است معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت همچنین در مراسم تقدیر از صادرکنندگان ممتاز کشوری استان البرز حضور یافت و با اهدای لوح تقدیر از صادرکنندگان این حوزه تقدیر و تشکر کرد.