۱۷ بهمن ۱۴۰۲ | 16:08
کد خبر : 156485

24 تا 26 بهمن انجام می شود:

معرفی ۱۰۸ ایده معدنی و صنایع معدنی در چهارمین جشنواره اینوماین/ دعوت ایمیدرو از فعالان بخش معدن و صنایع معدنی برای حضور در بزرگترین رویداد نوآوری این حوزه

چهارمین جشنواره ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی ( اینوماین) با معرفی 108 ایده راه‌یافته به مرحله داوری، برگزار می شود.

به گزارش برداشت روز،  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، چهارمین جشنواره اینوماین با هدف شناسایی نوآوران فناور بخش معدن و صنایع معدنی، فرصت‌سازی برای صاحبان ایده‌، تجاری‌سازی ایده ‌های برتر، حل مسائل ملی مبتنی بر اندیشه ایرانی، جلب و هدایت سرمایه‌گذاری، همگرایی صاحبان صنعت و پژوهشگران فناور، توسعه فضای تعامل، همفکری و خلاقیت برگزار خواهد شد.
ایمیدرو از ایده پردازان، سیاست گذاران، دانشگاهیان، فعالان بخش معدن و صنایع معدنی و نیز شرکت‌های دانش بنیان برای حضور در بزرگترین رویداد نوآوری بخش معدن و صنایع معدنی (جشنواره اینوماین ۴) دعوت می کند.
افزایش ۲ برابری ثبت ایده نسبت به دوره قبل

چهارمین جشنواره ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی توانسته است در ۱۰ محور نوآورانه و فناورانه اعلام شده، ۳۰۰ ایده را جذب کند که نسبت به جشنواره اینوماین ۳ (۱۵۰ ایده)، افزایش ۲ برابری نشان می دهد.

این محورها شامل «اقتصاد چرخشی معدن»، «معدنکاری»، «اقتصاد و بهره وری سبز»، «انرژی های پاک»، «فناوری ها یا روش های نوین اکتشاف»، «فناوری های نوین بهره برداری و استخراج»، «فناوری های نوین فرآوری مواد معدنی»، «فناوری های نوین در بومی سازی»، «فناوری های نوین در عارضه یابی»، «فناوری های نوین در حوزه صنعت نسل ۴ معدن و به‌کارگیری فناوری ها و تجهیزات نوین» بود.

حضور ایده های داوری شده در ۴ بخش

ایده های داوری شده در جشنواره اینوماین ۴، براساس سطح آمادگی فناورانه ایده پردازان (TRL) در ۴ بخش مشتمل بر جوانه، پیوند، رشد و شکوفایی راه پیدا خواهند کرد. «بخش جوانه» با ۴۰ ایده شامل محققان دانشگاهی، دانشجویان و متخصصان، «بخش پیوند» با ۲۸ ایده شامل هسته فناور یا نوآور و استارتاپ ها، «بخش رشد» با ۱۹ ایده شامل استارتاپ و کسب و کارهای نوپا و «بخش شکوفایی» با ۲۱ ایده، شامل شرکت های دانش بنیان و خلاق است.

در این دوره جشنواره، ۲۵۰ داور شناسایی و در نهایت ۸۴ داور براساس ایده های ثبت شده، انتخاب شده اند. این داوری ها در ۲۱ نشست تخصصی به مدت ۴ روز انجام می شود. تیم داوری برای هر ایده، متشکل از ۲ داور علمی، یک داور کسب و کار و یک داور صنعتی است.

چهارمین جشنواره ایده های ارزش آفرین بخش معدن و صنایع معدنی طی روزهای ۲۴ تا ۲۶ بهمن در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار می شود.

 فایل پیوست
Invitation.pdf ۱.۰۹  مگابایت