۱۶ بهمن ۱۴۰۲ | 13:27
کد خبر : 156288

در 10 ماه نخست سال جاری صورت گرفت

پرداخت بیش از ۲۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک سپه

بانک سپه در10‌ ماه نخست سال جاری مبلغ 220 هزار و 952 میلیارد و 685 میلیون ریال تسهیلات خرد به 155 هزار و 367 فقره پرونده در حوزه‌های قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اشتغالزایی، نیروهای مسلح، کمک ودیعه مسکن مستأجران، حوادث قهری و ... اختصاص داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه، در راستای اجرای تکالیف ابلاغی بانک مرکزی، بانک سپه به ۴۹ هزار و ۴۳۸ پرونده میزان ۱۰۲ هزار و۴۹۰ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و به ۴۰ هزار و۲۷۰ پرونده، مبلغ ۲۵ هزار و ۴۴۷ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری با کارمزد ۴ درصد طی ۱۰ ماه نخست سال جاری پرداخت کرده است.
این بانک همچنین در حوزه تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغالزائی به معرفی‌شدگان سازمان‌های کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، بنیاد برکت، زندانیان و استانداری‌ها در قالب تبصره ۱۶ قانون بودجه سال‌های ۱۴۰۰و۱۴۰۱ و تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ در مدت مذکور ۴۲ هزار و ۸۸۱ میلیارد و ۸۳۱ میلیون ریال برای ۳۳ هزار و ۳۲۲ فقره پرونده اختصاص داده است.
بانک سپه مبلغ ۵ هزار و ۲۶۶ میلیارد و ۲۱۲ میلیون ریال در حوزه تسهیلات ساخت یا خرید مسکن کارکنان و بازنشستگان، ودیعه مسکن، ازدواج، جهیزیه و وام ضروری کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح طی ۱۰ ماه نخست سال جاری اختصاص داده است.
این بانک در حوزه تسهیلات ودیعه مسکن مستاجرین، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و نیز ساخت و خرید مسکن آزادگان، جانبازان و خانواده شهداء مبلغ ۳۷ هزار و ۲۷۴ میلیارد و ۶۶۶ میلیون ریال به ۲۳ هزار و ۸۲۲ فقره پرونده طی ۱۰ ماه نخست سال جاری اختصاص داده است.
بانک سپه در راستای ارائه طرح‌های تسهیلات حمایتی خود از جمله ودیعه مسکن به معرفی‌شدگان از سوی کمیته امداد امام(ره) و بهزیستی و نیز تسهیلات ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی ۵ کیلو واتی مبلغ ۴ هزار و ۵۳۲ میلیارد و ۳۱ میلیون ریال به ۷ هزار و ۵۳۲ فقره پرونده در مدت مذکور پرداخت کرده است.
این بانک همچنین مبلغ ۷۷۲ میلیارد و ۷۰ میلیون ریال در قالب ۷۰۵ فقره پرونده تسهیلاتی به حوادث قهری و نیز ۲ هزار و ۲۸۸ میلیارد و ۷۶۹ میلیون ریال در قالب ۲۳۴ فقره پرونده به سایر تسهیلات پرداختی طی ۱۰ ماه نخست سال جاری پرداخت کرده است.