۱۱ بهمن ۱۴۰۲ | 20:28
کد خبر : 155739

شعبه تخصصی بیمه های انرژی در نه ماهه سال ۱۴۰۲، با ۷۲ درصدی رشد حق بیمه عملکرد مطلوبی از خود نشان داد

مهندس بهزاد یوسفی، مدیر شعبه تخصصی بیمه های انرژی بیمه ایران، اعلام کرد که این شعبه از سال ۱۳۷۸ در زمینه پوشش بیمه های مرتبط با حوزه نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت می کند. این شعبه در نه ماهه سال ۱۴۰۲، با جذب بیش از ۲۰,۸۲۵ میلیارد ریال حق بیمه، بیش از ۷۲ درصد رشد حق بیمه صادره را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده است.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بیمه ایران ، مهندس بهزاد یوسفی مدیر شعبه تخصصی بیمه های انرژی بیمه ایران گفت: بیمه ایران از سال ۱۳۷۸ اقدام به تاسیس شعبه تخصصی ولیعصر(عج) در زمینه پوشش بیمه های مرتبط با حوزه نفت، گاز و پتروشیمی نموده است که راهبرکنسرسیوم حوزه بیمه های انرژی به نام کنسریوم G10 و سایر کنسرسیم های فرعی در ایران است. شعبه تخصصی بیمه های انرژی در نه ماهه سال ۱۴۰۲، با جذب بیش از ۲۰,۸۲۵ میلیاردریال حق بیمه ،بیش از ۷۲ درصد رشد حق بیمه صادره را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرد. این رشد نشان دهنده اهمیت ویژه بیمه های انرژی در حفاظت از دارایی ها و سرمایه ملی و ابر پروژه ها در این حوزه است. رشته های بیمه های انرژی شامل انواع بیمه نامه های مرتبط با فعالیت های نفت، گاز و پتروشیمی است. از جمله این بیمه نامه ها می توان به بیمه نامه های تمام خطر مهندسی، مهندسی انرژی و انرژی ساخت و بهره برداری اشاره کرد.
یوسفی در ادامه افزود: با بررسی سامانه های آماری و هوش تجاری، بیمه های انرژی با رشد ۸۰ درصدی، بیشترین رشد را در میان رشته های بیمه ای داشته است ودر این مدت، خسارت های پرداختی نیز با رشد ۶۲ /۱ درصدی، به ۲,۵۳۸ میلیارد ریال رسیده است. همچنین می توان گفت با توسعه فروش بیمه های انرژی، باربری، مسولیت، مهندسی وکنترل خسارت، عملکرد شعبه دراکثر رشته ها درنه ماهه سال ۱۴۰۲، مثبت ارزیابی می شود. این شعبه با رشد قابل توجه حق بیمه صادره و کاهش نسبت بدهکاران، نشان داده است که در مسیر توسعه و بهبود عملکرد خود قرار دارد.
مدیر شعبه انرژی در پایان گفت: کاهش نسبت بدهکاران، نشان دهنده بهبود عملکرد شعبه در وصول مطالبات است. از جمله عواملی که می تواند در این کاهش نقش داشته باشد، می توان به تشکیل مستمر جلسات هفتگی کارگروه وصول مطالبات، استفاده موثر ازنرم افزارهای فنی ومالی، همکاری حوزه مالی وفنی و ابزارهای نوین وصول مطالبات اشاره کرد.