۰۸ دی ۱۴۰۲ | 18:38
کد خبر : 151541

رکورد بزرگترین افزایش سرمایه از محل سود انباشته در تاریخ بازار سرمایه/ بانک ملت ۷۱۰ هزار میلیاردی شد

با برگزاری مجمع عمومی فوق العاده بانک ملت، افزایش ۳۵۷ هزار میلیارد ریالی سرمایه این بانک بزرگ بورسی، به تایید سهامداران رسید تا بزرگترین افزایش سرمایه تاریخ بازار سرمایه از محل سود انباشته و از لحاظ مبلغ به نام بانک ملت ثبت شود.

به گزارش برداشت روز، به نقل از روابط عمومی بانک ملت، در این مجمع که با حضور بیش از ۶۵ درصد سهامداران و به ریاست مسعود نصر اصفهانی رییس هیات مدیره این بانک برگزار شد، پس از ارائه گزارش رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک ملت و قرائت گزارش حسابرس و بازرس قانونی، سهامداران با افزایش ۱۰۱ درصدی سرمایه بانک ملت از محل سود انباشته موافقت کردند.

این مرحله از افزایش سرمایه در بانک ملت بدون نیاز به آورده نقدی از سوی سهامداران و به میزان ۳۵۷ هزار میلیارد ریال صورت گرفت تا در قالب سهام جایزه به سهامداران این بانک تعلق بگیرد.

با این افزایش سرمایه، علاوه بر استفاده از مزایای معافیت های مالیاتی، جایگاه نخست این بانک در بازار سرمایه به عنوان بزرگ ترین بانک بورسی کشور تثبیت شد و سرمایه آن از ۳۵۳ هزار میلیارد ریال به ۷۱۰ هزار میلیارد ریال افزایش می یابد.

این گزارش می افزاید، سهام بانک ملت از ابتدای امسال تا ۴ دی ماه با ۴۵٫۲۲ درصد بازدهی در صدر بازدهی سهام بانک های بورسی است.

در این جلسه، سید کاظم چاوشی نایب رئیس هیأت مدیره و مدیران ارشد بانک ملت به صورت حضوری و برخط به سوالات سهامداران در مورد عملکرد مالی این بانک پاسخ گفتند.

♦️ تلاش میکنیم با اتکاء به دانش و تجربه 14 ساله خود در بورس سهام ایران بهترین پورتفو را پیشنهاد و سودآورترین سهام را برای شما تحلیل و تشریح کنیم.

جویندگان سهام طلایی

https://t.me/GoldenStockQuesters

لباسکار صنعتی کسا